Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie wykazało, że większość ludzi uniknęłaby możliwości natychmiastowego zostania miliarderem

Badanie wykazało, że większość ludzi uniknęłaby możliwości natychmiastowego zostania miliarderem

Wygląda na to, że marzenie się spełniło, gdyby 140 miliardów dolarów nagle wpadło na twoje konto bankowe.

Ale większość z nich czułaby się nieswojo na myśl o dołączeniu do superbogatych świata i wolałaby zamiast tego ułamek tej liczby.

Badanie wykazało, że tylko 14 procent chciałoby dołączyć do potentata Tesli Elona Muska – wartego 281 miliardów dolarów – i założyciela Amazona Jeffa Bezosa (181 miliardów dolarów).

Psychologowie zapytali prawie 8 000 osób w 33 krajach, ile chcieliby mieć pieniędzy w swoim „idealnie idealnym życiu”.

W ponad czterech na pięć krajów okazało się, że ludzie zadowoliliby się 14 milionami dolarów, podczas gdy mogli wybrać najwyżej 140 miliardów dolarów.

W Wielkiej Brytanii nieco ponad jedna czwarta osób stwierdziła, że ​​byłaby zadowolona z 1,4 miliona dolarów, podczas gdy jedna trzecia wybrała 14,1 miliona dolarów.

ikona aparatuBadania mówią, że gdyby 140 miliardów dolarów nagle wpadło na twoje konto bankowe, brzmi to jak spełnienie marzeń, ale większość czułaby się nieswojo, dołączając do superbogatych na świecie. przypisane mu: dostarczony

Badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów z uniwersytetów w Bath i Exeter.

Dr Paul Payne z University of Bath powiedział: „Chociaż 14,1 miliona dolarów może wydawać się dużo pieniędzy, warto pamiętać, że jest to dożywotnia nieruchomość, a nieruchomość w Londynie może kosztować ponad 1,8 miliona dolarów.

„Pokazuje, że ludzie nie tylko chcą najwięcej, co mogą, i mogą zdać sobie sprawę, że ich szczęście można osiągnąć bez zostania miliarderem”.

Spośród 187 osób, co piąty chciał więcej niż 1 miliard dolarów.

Niektórzy być może zamierzali przekazać pieniądze na cele charytatywne, ale większość stwierdziła, że ​​zamierza wydać je na siebie, rodzinę i przyjaciół.

Badanie wykazało, że ci, którzy chcą ogromnych fortun, są zwykle młodsi i mieszkają w miastach. Przywiązywali również większą wagę do sukcesu, siły i niezależności.

READ  Założyciel MapTech, Bob Johnson, oskarżony o ukrywanie aktywów w celu uniknięcia 38,5 miliona dolarów podatku dochodowego

„Odkrycie, że idealne życie większości ludzi jest w rzeczywistości umiarkowane, może ułatwić ludziom zachowanie się w sposób, który jest bardziej zgodny z tym, co czyni ich naprawdę szczęśliwymi” – powiedział dr Payne.

Badanie składało się z dwóch kwestionariuszy dotyczących tego, jak bardzo ludzie chcieli wygrać na loterii.

Pierwsze badanie przeprowadzone w dziesięciu krajach wykazało, że ludzie w Stanach Zjednoczonych chcieli najwięcej pieniędzy, a prawie jedna trzecia wybrała 140 miliardów dolarów.

Ludzie w Chinach byli mniej chętni, a tylko osiem procent pragnie takiej ilości.

Drugie badanie, które obejmowało większą próbę, wykazało, że 39 procent ludzi w Indonezji chce najwięcej pieniędzy, w porównaniu z zaledwie 11 procentami w Rosji.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Nature Sustainability.