Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biały Dom oznajmił, że fundusze na pomoc Ukrainie w wojnie z Rosją wkrótce się wyczerpią

Biały Dom oznajmił, że fundusze na pomoc Ukrainie w wojnie z Rosją wkrótce się wyczerpią

Widok na poważnie uszkodzony budynek mieszkalny podczas rosyjskiego ataku na Ukrainę w miejscowości Awdijiwka, obwód doniecki, Ukraina, 17 października 2023 r. REUTERS/Yevhen Titov Uzyskanie praw licencyjnych

WASZYNGTON (Reuters): Stanom Zjednoczonym kończy się czas i pieniądze, aby pomóc Ukrainie w wojnie z Rosją, ostrzegła w poniedziałek dyrektor ds. budżetu Białego Domu Shalanda Young w liście do spikera Izby Reprezentantów Mike’a Johnsona i innych przywódców Kongresu.

W październiku administracja prezydenta Joe Bidena zwróciła się do Kongresu o prawie 106 miliardów dolarów na sfinansowanie ambitnych planów dotyczących bezpieczeństwa granic Ukrainy, Izraela i USA.

Republikanie kontrolują Izbę Reprezentantów niewielką większością, a finansowanie Ukrainy stało się polityczną kontrowersją dla niektórych prawicowych prawodawców.

Young stwierdził w piśmie wydanym przez Biały Dom, że odcięcie finansowania i dopływu broni na Ukrainę zwiększy szanse na zwycięstwo Rosji.

„Chcę jasno powiedzieć: bez działań Kongresu do końca roku zabraknie nam środków na zakup większej ilości broni i sprzętu dla Ukrainy oraz zabezpieczenie sprzętu z zapasów wojskowych USA” – napisała. „Nie ma magicznego źródła finansowania, które pozwoliłoby sprostać temu momentowi. Skończyły nam się pieniądze – i prawie skończył się czas. „

Raport Jeffa Masona. Pod redakcją Jimmy’ego Freeda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Ukraińcy w Australii dzielą szok rosyjskiej inwazji