Billy Jean King na czele Igi Sviatech Polska w finale Pucharu Króla

Londyn – Nowy numer. 1 Iga Switch Billy Jean po raz pierwszy wzmocnił pozycję Polski w finale Pucharu Króla, dołączając w sobotę do innych przybyszów z Włoch i Kazachstanu w Polsce.

Inni zwycięzcy to staromodne Czechy – zwycięzcy sześciokrotnie od 2011 roku – Hiszpania, Kanada i Stany Zjednoczone.

Stany Zjednoczone i Ukraina wygrały 2-2, zanim drużyna USA zjednoczyła się i wygrała rundę kwalifikacyjną w Asheville w Karolinie Północnej.

Finały zaplanowano na listopad, gdzie nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Szwecja pokonała Rumunię Andrea Presagariu Pierwszy rewers potwierdził niemożliwe prowadzenie Polski 6:0, 6:0 w singlu. Wygrał 19 meczów i został światowym numerem 1 w dwóch Popiół PartyOdpoczynku.

„Zajęło nam kilka lat, stopniowe postępy, aby w końcu się zakwalifikować” – powiedział Świdek. „Mam nadzieję, że w finale zrobimy jeszcze większy postęp. Jestem z siebie naprawdę dumny”.

Ostatecznie Polska wygrała 4-0.

Camila Georgie W Alghero zdobył decydujący trzeci punkt dla Włoch przeciwko Francji.

Georgie poprowadziła drogę Harmonia Świt 6-2, 6-0. Dan otrzymał swój debiut w trofeum wcześniej Alicja Garnetta, Ale Georgie był w dominującym nastroju. Włochy wygrały sześć razy z rzędu.

„Nie jesteśmy szczęśliwi; jesteśmy w siódmym niebie” – powiedział włoski kapitan Tatiana Corbin Powiedział.

Francja przegrała trzy razy od wygrania finału w 2019 roku.

Kazachstan był zasmucony wizytą Niemiec w Sułtanacie Północnym Elena Rybakina Zmodyfikowane Angelique Gerber 4-6, 6-3, 7-5. Gerber próbował utrzymać Niemcy przy życiu, pokonując ich 5-3 w finale, ale Rybakina nagle rozwinął swój najlepszy tenis przy silnym wsparciu i wygrał cztery ostatnie mecze.

Kazachstan wygrał 3-1.

Czesi oddalili się od Wielkiej Brytanii i wygrali 3-2 w Pradze.

Tymczasowa para Karolina MuchowaGra swoje pierwsze trofeum podwaja się od 2019 roku i Marquette VondrosovaGrając swoje pierwsze trofeum podwójne, Pete Harriet Dart I Katie Swann 6-1, 7-5.

READ  Wietnam, Polska zwiększy handel żywnością | Reklama w telewizji

Vondrusova, finalista French Open 2019, pojawił się we własnym klubie i rozpoczął dzień od pokonania mistrza US Open. Emma Radukanu 6-1, 6-1.

Radukanu potrzebował czasu medycznego w pierwszym secie, kiedy pojawił się pęcherz na prawej nodze.

Dart zapewnił Wielką Brytanię remis dzięki swojemu pierwszemu trofeowemu zwycięstwu w singlu, kiedy pokonał 16-letniego debiutanta z Czech. Linda Fruhvirtova 6-0, 5-7, 6-2 w dwie dodatkowe godziny.

Po krótkiej przerwie Dart odpadł w deblu, jego trzeci mecz od dwóch dni, ale Vondrosova goniła go, zdobywając wszystkie trzy czeskie punkty.

Hiszpania awansowała, nie tracąc ani jednego seta z Holandią, która była gospodarzem turnieju w Hertogenbosch.

Sarah Sorops Tormo Zdobyła drugi punkt, gdy została pokonana Arantza Russ 6-0, 6-4 w pierwszej lidze odwróconej gry pojedynczej. W deblu Hiszpania wygrała 4-0.

Lela Fernández Drugi rok z rzędu obronił miejsce Kanady w finale, zajmując trzecie miejsce z dwoma pozostałymi meczami przeciwko Łotwie. Fernandez strzelił Daniela Wismane Jego drugie zwycięstwo w grze pojedynczej w Vancouver to set 6-2, 6-1.

w Ashville, Azja Mahomet I Jessica Beguła Pokonany Ludmiła Kitchenok I Dajana Jastremska W finale pokonali Stany Zjednoczone 7:6 (5), 6:3 i Ukrainę 3:2.

Ukraina, która wygrała dywizje Begula i singli, przegrała 2-0 Alison Riske W piątek, ale tabele szybko wywróciły się do góry nogami, Jastremska ożywiła zaufanie Ukrainy pokonując w sobotę Bekulę 6:3, 6:4.

Katharina Jawacka Następnie podniesiony Shelby Rogers Stany Zjednoczone awansowały do ​​ligi deblowej, by w drugim meczu zremisować z Ukrainą 6:3, 6:4.