Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

BMW wprowadza limitowaną edycję M4 CSL wywodzącą się ze sportów motorowych w czwartym kwartale

W ramach obchodów 50-lecia BMW M wprowadziło na rynek specjalną edycję M4 CSL wywodzącą się ze sportów motorowych o mocy 405 kW, z lżejszą i mocniejszą ofertą, która ma pojawić się w Australii w czwartym kwartale tego roku. Na drogach będzie kosztować 303 900 USD.

Przy 0-100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy nowy model jest o 100 kg lżejszy od modelu M4 Konkurencja. M4 CSL został przekształcony w dwumiejscowy pojazd i będzie zawierał ulepszenia podwozia dostosowane do danego modelu oraz funkcje wyposażenia wybrane specjalnie do wykonywanej pracy; śledzenie przywództwa.

Termin „CSL” oznacza „konkurencję, sport i lekkość”, ponieważ M4 CSL podąża śladami udanych modeli Special Edition z poprzednich generacji BMW M3/M4, w szczególności BMW M3 CSL z 2003 roku i BMW M4 GTS zaprezentowany w 2016 roku.

– Reklama –

Wszystko w nim skupia się na rasie. Ma masę całkowitą 1625 kg i jest wyposażony w fotele kubełkowe M Carbon. Brakuje również tylnych siedzeń i pasów, a wraz ze zmianami podwozia pojawiają się również koła ze stopów lekkich, sprężyny i rozpórki.

Izolator dźwiękowy został ponownie sparowany i nastąpiła zmiana na bardzo lekką izolację akustyczną. Mnóstwo komponentów, w tym dach, maska, pokrywa bagażnika i konsola środkowa, wykonano również z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.

Tylny tłumik tylny został również zainstalowany w układzie wydechowym. Jeśli chodzi o wygląd, karoseria BMW M4 CSL jest standardowo lakierowana w ekskluzywnym Frozen Brooklyn Grey Metallic.

Ten odcień zewnętrzny łączy się z odsłoniętymi powierzchniami z włókna węglowego i czerwonymi akcentami, tworząc wyrazisty wizualnie wygląd o sportowej czystości. Reflektory BMW Laserlight nadają przodowi jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd.

Reflektory te zamiast białego świecą na żółto, przypominając wyglądem udane samochody wyścigowe GT. Tylne światła LED są standardowo wyposażone w technologię, która po raz pierwszy pojawiła się w masowo produkowanym pojeździe.

READ  Jak artysta Ben Grosser przycina Marka Zuckerberga na wymiar | Media społecznościowe

Ich szklane osłony mają wplecione w siebie skomplikowane włókna optyczne, które rozświetlają się za pomocą technologii laserowej, nadając powierzchni światła żywą teksturę. Tworzy to bardzo charakterystyczny podpis, który jest rozpoznawalny z daleka.

Pod maską specyficzna dla modelu jednostka napędowa BMW M4 CSL oparta jest na tym samym szybkim sześciocylindrowym silniku z technologią M TwinPower Turbo, którą można znaleźć w samochodzie wyścigowym BMW M4 GT3.

Jego duże rezerwy osiągów umożliwiły znaczny wzrost mocy przy zachowaniu stabilności i trwałości. Głównym czynnikiem wzrostu mocy było zwiększenie maksymalnego ciśnienia doładowania dwóch turbosprężarek jednoprzebiegowych z 1,7 bara do 2,1 bara.

kropla
Wewnątrz BMW M4 CSL 2023 (pokazano model zewnętrzny)

Silnik BMW M4 CSL generuje maksymalny moment obrotowy 650 Nm. Zamknięta, pozbawiona tulei podwozie skrzyni korbowej sprawia, że ​​jest ona wyjątkowo sztywna, a lekki, kuty wał korbowy pozwala na radzenie sobie z wyjątkowo wysokim momentem obrotowym.

Kolejną szczególną cechą modelu M jest rdzeń głowicy cylindra, który jest wykonany przy użyciu technik druku 3D. Zarówno układy chłodzenia, jak i zasilania olejem są zaprojektowane tak, aby sprostać szczególnym wyzwaniom związanym z jazdą po torze.

Układ dwóch wydechów z elektrycznie sterowanymi klapami i lekkim tylnym tłumikiem z tytanu dodatkowo generuje ton silnika inspirowany samochodami wyścigowymi i emocjonalną reakcję, stworzony specjalnie dla nowego BMW M4 CSL.

Moment obrotowy z silnika jest przenoszony na tylne koła nowego BMW M4 CSL za pośrednictwem ośmiostopniowej skrzyni biegów M Steptronic z technologią Drivelogic. Zawieszenie kół modelu zapewnia spadek wysokości jazdy o 8 mm.

Posiada również adaptacyjne zawieszenie M z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, elektromechaniczny układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem M Servotronic, karbonowo-ceramiczne hamulce M, a także 10-stopniową kontrolę trakcji i opony o wysokich osiągach.

Wewnątrz, kierownica M z alcantary, antracytowa podsufitka, wewnętrzne listwy ozdobne z włókna węglowego, znaczki „CSL” na siedzeniach, konsoli środkowej i tylnym panelu, a także ekrany charakterystyczne dla M pomagają stworzyć idealną konfigurację pokładową dla Focusa. Przyjemność z jazdy.

READ  Dziękuję graczom Elden Ring za wszystkie wiadomości, które doprowadziły mnie do wyluzowania błędów

Skórzana tapicerka Merino z rozszerzonymi funkcjami i pasami bezpieczeństwa M. W tylnej części znajdują się dwa schowki na kask. System sterowania/startu M obejmuje przycisk M Setup, który zapewnia bezpośredni dostęp do wielu ustawień pojazdu.

M Drive Professional zawiera analizator dryfu M i licznik M Laptimer, a także przycisk trybu M do aktywacji ustawień Road, Sport i Track. BMW Live Cockpit Professional dodaje 12,3-calowy, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników za kierownicą.

Dołącza do niego ekran informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 10,25 cala. Wśród jego funkcji znajduje się system nawigacji i inteligentny asystent osobisty BMW. Oferuje również integrację ze smartfonem, telefon do bezprzewodowego ładowania i interfejs Wi-Fi.

Wyświetlacz BMW Head-Up z elementami charakterystycznymi dla M oraz rejestrator jazdy można zamówić z menu opcji. Standardowa specyfikacja obejmuje również automatyczną klimatyzację, kontrolę odległości parkowania, ostrzeżenie przed kolizją z przodu, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu i informacje o ograniczeniu prędkości.

Opcjonalnie dostępna jest dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, alarm, systemy asystujące kierowcy i asystent parkowania. Zainteresowani nabywcy powinni skontaktować się z lokalnym dealerem BMW. Jeśli chcesz posiadać BMW M4 CSL 2023 i potrzebujesz finansowania, odwiedź Kredyt Jeden.