Nowy Boeing [NYSE: BA] W Panattoni Park Rzeszów Airport III działa już punkt usług dostawczych. Obiekt podwaja powierzchnię magazynową części do samolotów w porównaniu z poprzednią lokalizacją i rozszerza obecność Boeinga w Dolinie Lotniczej w Polsce, unikalnym centrum przemysłowym.
Nowa platforma umożliwia partnerom Boeinga zaawansowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb procesy wysyłki i pakowania, skracając czas dostaw dla klientów komercyjnych i wojskowych, w tym linii lotniczych, producentów oryginalnego wyposażenia oraz operacji konserwacji, napraw i wymiany.
„Naszym celem jest rozwój naszej działalności w tętniącym życiem regionie Podkarpacia iw Europie, tworzenie nowych miejsc pracy i możliwości dla partnerstw przemysłowych” — powiedział dr Michael Heidinger, prezes Boeing Germany, Benelux, Central & Eastern Europe.
Boeing Distribution Services działa w Polsce od 2005 roku i obsługuje ponad 200 klientów z sektora wojskowego i cywilnego lotnictwa kosmicznego. Siedziba główna w Rzeszowie jest drugim co do wielkości centrum dystrybucyjnym Boeinga w Europie, po zakładzie chemicznym i materiałów specjalnych w Henstadt-Ulsburg w Niemczech.
W październiku 2022 roku Boeing otworzył najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w Henstedt-Ulsburg w Niemczech, które jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów Boeinga. Obiekt ten wraz z nową bazą w Polsce pomoże firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na części i profesjonalne usługi lotnicze w całej Europie.
„Koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu naszych możliwości w zakresie usług dystrybucyjnych, wykorzystując naszą globalną sieć, aby dostarczać naszym klientom produkty i usługi, których potrzebują, kiedy i gdzie ich potrzebują” — powiedział William Ampofo, wiceprezes Boeing Global Services Parts and Distribution Usługi i łańcuch dostaw. To jeszcze bardziej wzmacnia nasze możliwości”.
Zróżnicowana i wszechstronna oferta części i usług dostawczych firmy Boeing obejmuje ponad 15 milionów części, usług i rozwiązań inżynieryjnych, niezależnych od platformy, które zmniejszają koszty, ryzyko i złożoność dla klientów produkcyjnych i posprzedażowych na całym świecie. Boeing kontynuuje dywersyfikację swojej oferty, w tym inwestuje i rozwija regionalne centra dystrybucji w celu poprawy obsługi klienta.
Boeing, wiodąca na świecie firma lotnicza, działa w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy zakładów Boeinga w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają naszą misję rozwoju, produkcji i serwisowania komercyjnych samolotów, produktów obronnych i systemów lotniczych dla klientów na całym świecie. Jesteśmy kluczowym graczem w polskim przemyśle i mamy silne relacje z lokalnymi interesariuszami, liniami lotniczymi i dostawcami, a także polskim rządem i społeczeństwem. Dołącz do naszego zespołu i stań się częścią innowacyjnej firmy, w której Twoje pomysły będą napędzać rozwój technologii kształtujących przyszłość lotnictwa. Boeing.com/PolandJobs.

Stanisław Lem jest współpracownikiem serwisu Przecław News, gdzie pisze o wiadomościach, polityce, biznesie, technologii, sporcie, rozrywce i stylu życia. Koncentruje się na przejrzystym przedstawianiu aktualnych wydarzeń oraz dostarczaniu praktycznych i wiarygodnych informacji, pomagając czytelnikom lepiej rozumieć tematy ważne na co dzień.

Więcej artykułów
Przetworzone mięso szkodzi wątrobie. Lekarze ostrzegają przed popularnymi produktami
Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. 4A Games ujawnia szczegóły nowej odsłony
Debiut Oskara Pietuszewskiego w reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy dał impuls w kluczowym meczu