Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Boeing wciąż ma nadzieję na uruchomienie Starlinera w sierpniu

Boeing
Samolot Boeing Starliner w zakładzie integracji pionowej. Zdjęcie: Boeing

Boeing wciąż ma nadzieję na wystrzelenie sondy CST-100 Starliner w sierpniu, ponieważ pracuje ona nad przywróceniem funkcji 13 zaworów, które nie działały zgodnie z projektem w zeszłym tygodniu.

Sonda została zwrócona do ośrodka integracji pionowej w kompleksie startów kosmicznych 41 na przylądku Canaveral po tym, jak zawory układu napędowego niespodziewanie wskazały, że znajduje się w pozycji zamkniętej podczas odliczania do startu 3 sierpnia.

Po burzy, która przetoczyła się przez obszar, przeprowadzono prewencyjną kontrolę statku kosmicznego przed startem bez załogi.

Przeczytaj: Szef US Air Safety wzywa do ograniczenia sprzedaży alkoholu

Inżynierowie obsługiwali siedem zaworów zgodnie z projektem w weekend, a Boeing powiedział w poniedziałek, że pracuje nad pozostałymi zaworami.

„Boeing zakończył fizyczne inspekcje i próbki chemiczne na zewnątrz wielu uszkodzonych zaworów, które nie wykazały żadnych oznak zewnętrznych uszkodzeń ani korozji” – podała firma na swojej stronie internetowej.

Zespoły testowe stosują teraz techniki mechaniczne, elektryczne i termiczne, aby otworzyć zawory. Siedem z 13 zaworów działa obecnie zgodnie z projektem, a pozostałe zawory, których dotyczy problem, zostaną sprawdzone i naprawione w najbliższych dniach.

„Boeing pracuje nad systematycznym planem otwarcia uszkodzonych zaworów, zademonstrowania powtarzalnej wydajności systemu i zbadania pierwotnej przyczyny problemu przed powrotem Starlinera na wyrzutnię na misję Orbital Flight Test-2”.

Firma poinformowała, że ​​w sierpniu ocenia wiele możliwości startu i będzie współpracować z NASA i United Launch Alliance, aby potwierdzić daty, kiedy statek kosmiczny będzie gotowy.

Start, który miał na celu przeprowadzenie testu na lot załogowy, został już opóźniony po tym, jak problem z rosyjskim modułem wpłynął na stabilność stacji kosmicznej.

Boeing konkuruje ze SpaceX Elona Muska, aby przetransportować swoje załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale doznał szeregu niepowodzeń, w tym problemów podczas pierwszego startu w grudniu 2019 r., które uniemożliwiły mu zadokowanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

READ  Stwórz sieć badawczą technologii kosmicznych

SpaceX uruchomił trzy załogowe misje na orbitę i ma wystartować jeszcze w tym roku.