Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bosch zbuduje fabrykę pomp ciepła w Dobromyers w Polsce

Bosch zbuduje fabrykę pomp ciepła w Dobromyers w Polsce

WARSZAWA (Reuters) – Bosch zbuduje fabrykę pomp ciepła w polskim mieście Dobromyers, poinformowała w środę niemiecka grupa technologiczna Reutera, potwierdzając doniesienia z dwóch źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Produkcja ma się rozpocząć w 2025 roku, a łączna inwestycja wyniesie 1 miliard złotych (237,45 miliona dolarów), podało źródło.

Bosch powiedział później w oświadczeniu, że inwestycja wyniesie około 255 milionów euro (279,28 miliona dolarów).

„Prace budowlane rozpoczną się w 2024 roku. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na przełomie 2025 i 2026 roku. Do 2027 roku powstanie 500 nowych miejsc pracy” – podała firma.

Popchnięty niemieckimi staraniami o rezygnację z rosyjskiego gazu popyt na energooszczędne pompy ciepła odnotował w zeszłym roku wzrost sprzedaży o 50 proc., a firma zapowiedziała, że ​​zwiększy swoje moce produkcyjne w zakresie pomp ciepła w Europie.

Dobromyers znajduje się w specjalnej strefie ekonomicznej na Dolnym Śląsku przy granicy z Niemcami, gdzie zachęca się inwestorów do lokowania projektów typu greenfield.

Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie.

(1 $ = 4,2115 zł)

(1 USD = 0,9131 euro)

(Reportaż Marka Strzeleckiego i Ilony Wissenbach; Dodatkowe reportaże Anny Koper; Scenariusz autorstwa Friedricha Heinego i Anny Koper; Montaż: Miranda Murray i Deepa Babington)

READ  Polscy konserwatyści zgadzają się na spotkanie z PiS, ale odrzucają koalicję – EURACTIV.com