Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brexit News: Sfrustrowany biznesmen porzuca polskiego dostawcę z powodu taryfy Brexit | Polityka | Aktualności

Collar Mike, który pracuje w branży dystrybucji odzieży, wyjaśnił, że czerwona wstążka po Brexicie oznaczała, że ​​jego stały polski dostawca z Unii Europejskiej ma problemy z wysłaniem mu towarów. W rozmowie z BBC Radio 5 Live Mike powiedział: „Pracuję w firmie zajmującej się dystrybucją odzieży. Mamy firmy w całej Wielkiej Brytanii.

„Zawsze postrzegam bycie w biznesie jako wyzwanie, a będąc w biznesie od ponad 30 lat, widzisz, że rzeczy przychodzą i odchodzą.

„Zawsze masz problemy, musisz walczyć.

„Ludzie mówią, że to z powodu Brexitu. Bez względu na problem, musisz go rozwiązać.

„Teraz coraz trudniej jest próbować handlować z Europą, ponieważ wprowadzają więcej ograniczeń z powodu Brexitu i nie mogli w zeszłym tygodniu uzyskać produktu dostawcy z Polski.

Czytaj więcej: Brexit: Artykuł 16 Frost ostrzega przed „porażką” głównego uderzenia

Powiedział, że jest problem z importem i eksportem i nie chciał, żeby mu przeszkadzano.

W końcu znudziłem się nim i skontaktowałem się z dostawcą w Chinach.

“Zamówiłem produkt w ciągu 48 godzin i zostanie dostarczony w przyszłym tygodniu.”

Minister ds. Brexitu Lord Frost zauważył, że „krótkie, intensywne” rozmowy z UE powinny odbyć się szybko przed świętami Bożego Narodzenia, aby można było podjąć działania w sprawie porozumienia Brexit w Irlandii Północnej.

„Mam nadzieję, że zmieni się to w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Musi zostać rozwiązany w drodze negocjacji lub poprzez artykuł 16, w taki czy inny sposób” – powiedział podczas towarzyszącego wydarzenia zorganizowanego przez Policy Exchange Think Tank.

„Potrzebujemy krótkiego, poważnego i dobrodusznego procesu negocjacyjnego, który ma się wkrótce odbyć, a kiedy z niego wyjdziemy, będziemy wiedzieć, czy umowa jest możliwa, czy nie – jeśli tak nie jest, wyraźnie przyjrzymy się art. 16.

„Ale musimy spróbować wszystkiego. Musimy pokazać, że próbowaliśmy wszystkiego, aby zobaczyć, czy możemy się w czymś zgodzić”.

Kolega z Partii Konserwatywnej został zapytany, czy problemy związane z artykułem 16 zakończą się do Bożego Narodzenia.

READ  Polska zawiesza loty do Afganistanu, ponieważ termin w USA zbliża się do Azji Wiadomości

„Czy przed Bożym Narodzeniem to się skończy? Myślę, że przed Bożym Narodzeniem coś się skończy” – odpowiedział bez ogródek.