Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bulletin to nowy czytnik wiadomości oparty na sztucznej inteligencji, który przetwarza i podsumowuje historie kliknięć

Bulletin to nowy czytnik wiadomości oparty na sztucznej inteligencji, który przetwarza i podsumowuje historie kliknięć

Po Wyłącz aktywną aplikację informacyjną Artifact opartą na sztucznej inteligencji Od założycieli Instagrama powstała nowa aplikacja o nazwie biuletyn Obecnie zwraca się także ku sztucznej inteligencji, aby pomóc w usuwaniu przynęt na kliknięcia i podsumowywaniu wiadomości dnia. Z wyjątkiem tego przypadku użytkownicy mogą dostosować źródła wiadomości dostępne w aplikacji, tak jak w przypadku każdego innego czytnika RSS, zamiast polegać na wybranych wiadomościach, jak zrobił to Artifact. Tymczasem integracja sztucznej inteligencji pomaga usunąć nagłówki przynęt na kliknięcia z czytania wiadomości. Dodatkowo, jednym kliknięciem możesz uzyskać dostęp do podsumowania artykułu lub nawet wszystkich artykułów w kanale.

Biuletyn został stworzony przez płodnego programistę Shehaba Mahbooba Niezależny programista Które niedawno sprzedano Jego klientem jest mamut Mastodon Do Mozilli. Mahboob zauważa, że ​​aplikacja działa na urządzeniach Apple, w tym na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac, Apple Watch, a nawet Apple Vision Pro. (Wersja dla Apple TV będzie również dostępna wkrótce po premierze.)

Rozpoczęcie pracy z aplikacją wiadomości jest proste, ponieważ zawiera domyślny zestaw kanałów dla różnych kategorii wiadomości, w tym wiadomości ze świata, technologii, rozrywki, biznesu, sportu, mody i nie tylko. Możesz jednak dostosować to doświadczenie, jeśli chcesz, dodając lub usuwając kanały w ustawieniach aplikacji, aby dostosować je do własnych potrzeb.

Przeglądając sekcje, możesz zoptymalizować nagłówki postów z wiadomościami za pomocą sztucznej inteligencji – funkcji zaprojektowanej, aby pomóc w walce z nagłówkami przyciągającymi kliknięcia – a także kliknąć opcję „Inteligentne podsumowanie”, aby szybko wyświetlić podsumowanie głównych punktów artykułu w stylu ChatGPT. Mahboob twierdzi, że wykorzystuje technologię GPT OpenAI do obsługi komponentów AI.

Kredyty obrazkowe: Biuletyn/Shehab Mubawab

Opcje te wymieniają niektóre z najlepszych funkcji Artefaktu, ponieważ również je zapewniają Różnorodne podsumowania wiadomości oparte na sztucznej inteligencji, Obejmuje to między innymi te w różnych stylach, np. „wyjaśniaj, jakbym miał pięć lat”, lub dla zabawy, używane w pokoleniu Z lub używające wyłącznie emoji. Biuletyn nie idzie tak daleko, chociaż oferuje alternatywę dla domyślnego stylu streszczenia w stylu „wyjaśniaj, jakbym miał pięć lat”, być może w przypadku bardziej złożonych wiadomości. Pomaga w tłumaczeniu podsumowań na Twój lokalny język i oferuje oryginalny przycisk „Kopiuj podsumowanie”, dzięki któremu możesz zapisać wiadomości lub udostępnić je w innej aplikacji.

READ  Oszałamiające zdjęcia iPhone'a 13, solidna recenzja iMaca, rozczarowująca iPada Pro

Nie wszystkie nagłówki korzystają z opcji usuwania Clickbait „Optymalizacja nagłówków”, ale w niektórych przypadkach może to być pomocne. Na przykład artykuł w Kotaku zatytułowany „Najbardziej ambitna gra kosmiczna w historii jest darmowa w ten weekend” został przemianowany na bardziej dokładny i kompletny artykuł „No Man's Sky oferuje bezpłatną wersję próbną w ten weekend z aktualizacją Omega”.

W ramach każdej sekcji aktualności można także szybko wyświetlić przycisk AI w prawym górnym rogu ekranu, którego ikony w kształcie gwiazd przypominają te używane przez Google bliźniak. Po kliknięciu na ekranie pojawi się podsumowanie AI Smart z wypunktowaną listą najważniejszych historii z danej sekcji.

W ustawieniach Biuletynu możesz wyłączyć kategorie wiadomości, których nie chcesz przeglądać, a także poszczególne źródła wiadomości, które aplikacja domyślnie uwzględnia. Pomaga to również w dostosowaniu kanału Dla Ciebie w aplikacji, który zawiera artykuły ze wszystkich sekcji. Ale to, co sprawia, że ​​aplikacja jest przydatna dla zaawansowanych użytkowników i dużych odbiorców wiadomości, polega na tym, że możesz dodać do aplikacji dowolną inną witrynę internetową oferującą kanał RSS.

Jedynym problemem związanym z tą funkcją jest to, że nie można po prostu dodać adresu URL witryny, tak jak w przypadku innych czytników RSS karmić, dzięki czemu aplikacja może automatycznie wykryć powiązany kanał RSS. Zamiast tego musisz skopiować i wkleić pełny adres URL kanału RSS w odpowiednim polu. Może to stanowić wyzwanie, ponieważ wiele witryn internetowych nie zawraca sobie już głowy wyświetlaniem pomarańczowej ikony RSS przekierowującej do ich kanału, ponieważ kanał RSS stał się nieaktualny. Zamiast tego często musisz samodzielnie odkryć kanał RSS, korzystając z wtyczki do przeglądarki lub czytnika RSS, który może znaleźć odpowiedni kanał dla Ciebie.

Inteligentną funkcją jest możliwość korzystania z aktywności na żywo w systemie iOS w celu umieszczenia paska wiadomości na ekranie blokady (ale w razie potrzeby można go wyłączyć).

READ  Nowa aktualizacja Map Google przyniesie korzyści turystom, rowerzystom, znajomym i rodzinie

W przyszłości Mahboob chce dodać w aplikacji obsługę śledzenia aktualizacji z sieci społecznościowych. Podobnie jak Tapestry, nowa aplikacja jest w fazie rozwoju Z The Iconfactory, który łączy kanały RSS, powiadomienia o nowościach i sieci społecznościowe w jednym interfejsie. Twórca Bulletin powiedział TechCrunch, że Mastodon i Bluesky „prawdopodobnie” będą jego pierwszymi kandydatami, gdy projekt pójdzie w tym kierunku, ale nie podali ram czasowych.

biuletyn Bezpłatne Ale funkcje AI już nie. Opcja zapobiegania kliknięciom i możliwość przeglądania nieograniczonej liczby podsumowań AI są dostępne tylko w przypadku płatnych planów, zaczynających się od 3,99 USD miesięcznie. Dostępna jest również opcja roczna za 14,99 USD i opcja dożywotnia za 44,99 USD.