w

Burmistrz Przecławia prosi policję o pomoc w sprawie wodociągu

Trudna sytuacja z korzystaniem z wody trwa w naszej Gminie od 18 listopada 2019 r. Nadal obowiązuje Komunikat Nr 5 Sanepidu.

Woda jest zdatna do spożycia we wszystkich miejscowościach Gminy (po przegotowaniu minimum 2 minuty), oprócz KIEŁKOWA. W tej miejscowości woda w ogóle nie nadaje się do spożycia, nawet po przegotowaniu. Mieszkańcy Kiełkowa muszą korzystać z wody, która znajduje się w beczkowozach!

Dyżur w Urzędzie Miejskim odbywa się wg następującego harmonogramu: Sobota w godz. od 9:00 – 13:00 Niedziela w godz. od 9:00 – 13:00 Tel. 17 227 67 10.

Spodziewam się kolejnego komunikatu Sanepidu w najbliższy poniedziałek. Dodatkowo Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu Sp. z o.o. zlecił badanie próbek wody akredytowanemu laboratorium. Wyniki będą znane prawdopodobnie w poniedziałek i przedstawione zostaną niezwłocznie opinii publicznej.

Jednocześnie informuję, iż sesja nadzwyczajna poświęcona problemowi wody w naszej Gminie odbędzie się 4 grudnia 2019 r. (środa) godz. 13.00. Zachęcam do osobistego uczestniczenia w tej sesji lub oglądania transmisji on-line.

Informuję ponadto, że zwróciłam się z wnioskiem do policji o objęcie ochroną wodociągowej infrastruktury na terenie Gminy Przecław

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Enterokoki znalezione w wodzie w Kiełkowie

Jan Szynal wystąpił w finale Mam Talent zdobył 9 miejsce