Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Była brytyjska minister Nusrat Ghani powiedziała, że ​​została wydalona z powodu swojego „islamu”, ale prezydent Webb odrzuca to twierdzenie

Wicepremier Wielkiej Brytanii powiedział, że twierdzenie brytyjskiego polityka, że ​​została zwolniona ze stanowiska w rządzie, częściowo z powodu jej wyznania islamskiego, powinno zostać odpowiednio zbadane, jeśli złoży formalną skargę.

Dominic Raab powiedział brytyjskiemu Sky News, że jego partia konserwatywna „ma zero tolerancji dla jakiejkolwiek dyskryminacji” po zarzutach muzułmanki Nusrat Ghani.

Pani Ghani, która straciła pracę jako młodszy minister transportu w Wielkiej Brytanii w lutym 2020 r., powiedziała Sunday Times, że „bicz” powiedział jej, że „islam” był w niej poruszany. rozdział.

„Nie tolerujemy jakiejkolwiek dyskryminacji i islamofobii w Partii Konserwatywnej” – powiedział Raab.

„Takie zarzut, choć poważny, musi zostać odpowiednio zgłoszony, a następnie przeprowadzić właściwe śledztwo” [should take place]. „

Minister edukacji Nadim Zahawi powiedział również, że zarzuty powinny zostać zbadane.

Ładowanie

Przewodniczący Partii Konserwatywnej Webb Mark Spencer oświadczył, że Ghani odnosi się do niego i dodał, że jej zarzuty są całkowicie fałszywe i uważane za zniesławiające.

READ  Wypadki autobusowe w Chorwacji, w których zginęło 10 osób, a co najmniej 45 osób zostało rannych