Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Carlsberg utrzymuje polską produkcję pomimo obaw o CO2

Carlsberg utrzymuje polską produkcję pomimo obaw o CO2

Carlsberg nie ograniczył jeszcze produkcji w Polsce pomimo presji na dostawy CO2. Tylko drinki rozumie.

W ubiegłym tygodniu polscy dostawcy nawozów Anwil i Grupa Azoty zapowiedzieli cięcia wydobycia w związku z rosnącymi cenami gazu w Europie.

CO2 jest produktem ubocznym produkcji nawozów To było niepokojące Carlsberg o dostarczaniu gazu do swojego browarnictwa w Polsce.

Jednak Anvil poinformowało, że wznowiło produkcję nawozów wczoraj (29 sierpnia), powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa żywności. W osobnym oświadczeniu Grupa Assoti poinformowała wczoraj, że „będzie nadal oferować dostawy CO2 dotychczasowym klientom”. Anvil nie zwróciło prośby o komentarz w momencie pisania, a Krupa Assodi odmówił dalszego komentarza.

W weekend urzędnicy polskiego rządu podobno wskazywali, że administracja pracuje nad pakietem wsparcia produkcji nawozów.

Dostęp przez Tylko drinki Carlsberg wyjaśnił dziś, że nie zaprzestał produkcji w swoich browarach w Polsce, a producenci żywności i napojów nie powinni spodziewać się zaprzestania produkcji w Polsce.

Grupa posiada trzy zakłady produkcyjne w kraju i jej udział w rynku na poziomie 19,4%, jak podaje jej strona internetowa.

Niedobór CO2 jest coraz większym problemem dla firm z całego sektora napojów w Europie. W lipcu kilka firm produkujących napoje bezalkoholowe we Włoszech ostrzegło przed niedoborami, ponieważ producenci gazu ograniczyli produkcję w odpowiedzi na rosnące koszty energii.

W zeszłym tygodniu brytyjskie stowarzyszenia napojów Rząd wezwał do działania Po ogłoszeniu CF Fertilizers UK planuje wstrzymać produkcję CO2 w swoim zakładzie w Billingham z powodu „nieekonomicznych” warunków.

BIZ w napoje do 2021 r.: Stan gry

Spółki stowarzyszoneREAD  Biden stara się zmobilizować demokrację przeciwko autorytaryzmowi podczas kryzysu na Ukrainie