Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Certyfikat Chevroleta Corvette E-Ray 2024 wydany w Australii

Certyfikat Chevroleta Corvette E-Ray 2024 wydany w Australii

the Chevrolet Corvette E-Ray 2024 Został dopuszczony do ruchu na australijskich drogach ponad 13 miesięcy później Potwierdzone na naszym rynku.

Opublikowanie oficjalnych certyfikatów ADR dla pierwszej elektrycznej Corvette – i pierwszego SUV-a – nie ujawnia wielu niespodzianek pod względem specyfikacji, w przeciwieństwie do bardziej gniewnego Z06, na który wpływ miały przepisy dotyczące hałasu i emisji na wszystkich głównych rynkach zagranicznych. Z Ameryki Północnej.

W rzeczywistości 6,2-litrowy silnik V8 z Corvette Stingray w dalszym ciągu wytwarza 369 kW bez zmian, ale w połączeniu z silnikiem elektrycznym z magnesami trwałymi o mocy 120 kW/165 Nm daje łączną moc systemową 481 kW, co czyni E-Ray najmocniejszą Corvettą (i Model GMSV) są dotychczas oferowane wyłącznie w Australii.

Silnik elektryczny czerpie energię z akumulatora o pojemności 1,9 kWh, który zapewnia moc podczas ruszania i przyspieszania, zamiast zapewniać dedykowany tryb jazdy elektrycznej.

Zelektryfikowana Corvetta Twierdzi się, że przyspiesza od 0 do 97 km/h (60 mil/h) w 2,5 sekundy i rozpędza go do prędkości maksymalnej 294 km/h – w porównaniu do 312 km/h w przypadku Stingraya – chociaż silnik elektryczny przestaje wnosić wkład na około 240 km /H.

Podobnie jak w przypadku innych silników Corvette, za zmianę biegów odpowiada ośmiobiegowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów.

GMSV potwierdziło już, że E-Ray zostanie wypuszczony na rynek w drugiej połowie tego roku, więc pojawienie się danych homologacyjnych jest na tym etapie formalnością, ale stanowi dobrą wskazówkę, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

Australijski E-Ray – prawnie znany jako „HP1” – waży 1781 kg i porusza się na 20-calowych kołach przednich i 21-calowych tylnych kołach, zawieszonych na tym samym podstawowym podwoziu co Stingray.

Produkcja samochodów z kierownicą po prawej stronie rozpocznie się w fabryce Chevroleta w Bowling Green w Kentucky około połowy roku, a dostawy pierwszych modeli zaplanowano na około września, przy założeniu dostawy trwającej od sześciu do ośmiu tygodni.

READ  Nowy ultrakrótki projektor Hi-Def firmy Philips zajmuje bardzo mało miejsca

Ceny są dokładniejsze Szczegóły specyfikacji urządzenia E-Ray Zostanie ogłoszony bliżej daty premiery, ale istnieje prawdopodobieństwo, że cena będzie wynosić pomiędzy 190 000 dolarów Stingray 3LT a 336 000 dolarów Z06 3LT.