Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny skróciły o połowę czas kwarantanny COVID-19 dla międzynarodowych podróżnych

Chiny skróciły czas kwarantanny dla przyjeżdżających podróżnych o połowę, znacznie złagodząc ograniczenia związane z COVID-19, które utrudniały podróże transgraniczne i doprowadziły do ​​lotów międzynarodowych działających na poziomie zaledwie 2 procent poziomu sprzed pandemii.

Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) stwierdziła, że ​​kwarantanna dla podróżnych z zagranicy została skrócona z 14 do siedmiu dni, a późniejsze monitorowanie zdrowia w domu skróciło się z siedmiu do trzech dni.

Pekin i Xiamen już w tym miesiącu skróciły okres kwarantanny w hotelu do 10 dni.

Li Chenglong, zastępca szefa Departamentu Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedział na konferencji prasowej, że zmiany nie miały na celu „uspokojenia naszej czujności, ale podniesienia i ujednolicenia wymagań”.

„Musimy uczynić środki kontroli COVID-19 bardziej naukowymi i dokładnymi, w pełni wykorzystać zasoby, aby zapewnić bardziej skuteczną reakcję na epidemię i zachować równowagę między kontrolą epidemii a rozwojem gospodarczym” – powiedział.

Nowa polityka jest ulgą dla Chong Guang Lin, chińsko-australijskiego biznesmena, którego działalność wymaga częstych podróży między dwoma krajami.

„To zdecydowanie dobra rzecz”, powiedział. „W przeszłości kwarantanna była długa, a koszty wysokie”.

Biznesmen Chongguan Lin siedzi na krześle podczas konferencji
Zhong Guanglin mówi, że Chiny prawdopodobnie otworzą swoje granice, gdy reszta świata wejdzie w erę post-COVID. (W zestawie: Zhou Guang Lin)

Amerykańskie, brytyjskie i europejskie lobby handlowe w Chinach również z zadowoleniem przyjęły nowe zasady kwarantanny.

„Mamy nadzieję, że będzie to działać na rzecz zwiększenia wymiany handlowej i powstrzymania przepływu międzynarodowych talentów, z których część przyjeżdża po trzech latach rozłąki z rodziną i przyjaciółmi za granicą” – powiedziała Brytyjska Izba Handlowa w Chinach.

Zmiana odzwierciedla stosunkowo krótki okres inkubacji wariantu omikron, który trwa od dwóch do czterech dni, co oznacza, że ​​większość przypadków można wykryć w ciągu tygodnia, powiedział Wang Liping, badacz chorób zakaźnych w Chińskim Centrum Kontroli Chorób.

George Liu, ekspert ds. zdrowia publicznego z Uniwersytetu La Trobe, powiedział ABC, że skrócenie okresu kwarantanny było „oparte na dowodach”, ponieważ naukowcy lepiej rozumieją Omicron.

Zdjęcie profesora George'a Liu
George Liu mówi, że samorządy mogą również mieć własne ograniczenia COVID i zasady kwarantanny.

Pomimo przestrzegania przez Chiny rygorystycznych środków anty-COVID, takich jak ścisłe zablokowanie w Szanghaju, profesor Liu powiedział, że „dużym tematem” w dyskusji o polityce Chin jest teraz „jak uniknąć apodyktycznego” zarządzania wirusem.

„[Relaxing the quarantine time is] Odzwierciedleniem determinacji rządu w minimalizowaniu negatywnego wpływu [of COVID restrictions] o działalności społecznej i gospodarczej.

Nadal istnieją bariery w podróżowaniu

Yan Wei, matka z Melbourne, która wróciła do rodzinnego Szanghaju ponad dwa i pół roku temu, powiedziała, że ​​nadal nie jest gotowa na podróż do Chin.

READ  Ciała dwójki dzieci znaleziono w domu przy Peter Snell Drive w Ruakākā w Nowej Zelandii