Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciała dwójki dzieci znaleziono w domu przy Peter Snell Drive w Ruakākā w Nowej Zelandii

Ciała dwójki dzieci znaleziono w domu przy Peter Snell Drive w Ruakākā w Nowej Zelandii

Olivia Day dla Daily Mail Australia

03:04 15 maja 2023, zaktualizowano o 04:36 15 maja 2023

  • Policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci dwójki dzieci
  • Ciała znalezione w Rwakace w Nowej Zelandii

Policja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa po śmierci dwojga dzieci w nowozelandzkim mieście Rwakaka.

Northland Police przybyła na miejsce zdarzenia na Peter Snell Drive w poniedziałek rano i znalazła dwa ciała, bez określenia ich wieku.

Lokalne media podały, że zmarli mieli od roku do czterech lat, a lokalna szkoła poinformowała w mediach społecznościowych o „niefortunnej stracie dwojga dzieci”.

Wzięły w nim udział różne służby ratownicze, w tym policja, która potwierdziła, że ​​funkcjonariusze brali udział w „incydencie nagłej śmierci”.

Inspektor Bridget Doyle powiedziała: „Nasze dochodzenie jest wciąż na wczesnym etapie i obecnie rozmawiamy z kimś w ramach naszych dochodzeń”.

Northland Police odwiedziła posiadłość na Peter Snell Drive w poniedziałek rano i znalazła dwa ciała, nie podając ich wieku (na zdjęciu policja na miejscu zdarzenia)

„Będzie zwiększona obecność policji w okolicy, a my będziemy dostarczać dalsze aktualizacje w miarę postępu naszego dochodzenia”.

Inspektor Bridget Doyle powiedziała, że ​​nikt inny nie był poszukiwany w związku z incydentem.

Widziano policję rozmawiającą z sąsiadami na cichej ulicy mieszkalnej.

Lokalna agencja informacyjna Stuff poinformowała, że ​​dom był prowadzony przez Kainga Ora, dostawcę mieszkań socjalnych w Nowej Zelandii.

Geoff Murray, kierownik regionalny Kainga Ora, powiedział, że zgony zostały opisane przez policję jako „incydent nagłej śmierci w jednej z naszych nieruchomości”.

Burmistrz Whangarei, Vince Cukorulu, opisał incydent jako „tragiczny i szokujący”.

„Rodzina i społeczność będą cierpieć i będą potrzebować wsparcia” – powiedział Kokorulu w poniedziałek w rozmowie z Northern Advocate.

Lokalne media podały, że zmarli mieli rok i cztery lata, a lokalna szkoła opublikowała również na Facebooku „Smutna strata dwojga dzieci” (na zdjęciu: Peter Snell Drive)

Dyrektorka One Tree Point przekazała wyrazy szacunku społeczności Ruakaka i powiedziała, że ​​wsparcie jest dostępne dla uczniów.

„Zdajemy sobie sprawę z niefortunnej utraty dwojga dzieci w Rwakace dziś rano” – napisała dyrektor Shirley Winters na Facebooku.

Pokaż jej i nasze szczere myśli z Wanaw i wszystkimi zainteresowanymi. Mamy systemy wsparcia dla każdego Tamariki, który tego potrzebuje.

READ  ONZ powołuje ekspertów do zbadania możliwych zbrodni wojennych na Ukrainie

Dyrektor Bream Bay College, Wayne Buckland, powiedział, że personel został zapewniony, że uczniowie mogą bezpiecznie chodzić do szkoły i że dostępne jest dla nich wsparcie.

Poinformowaliśmy Radę Nadzorczą. Będziemy nadal monitorować sytuację i zapewniać wsparcie w razie potrzeby”.

Ruakaka, mała nadmorska społeczność, znajduje się około 135 kilometrów na północ od Auckland na Wyspie Północnej Nowej Zelandii.