Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciała dwójki dzieci znaleziono w domu przy Peter Snell Drive w Ruakākā w Nowej Zelandii

Ciała dwójki dzieci znaleziono w domu przy Peter Snell Drive w Ruakākā w Nowej Zelandii

Olivia Day dla Daily Mail Australia

03:04 15 maja 2023, zaktualizowano o 04:36 15 maja 2023

  • Policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci dwójki dzieci
  • Ciała znalezione w Rwakace w Nowej Zelandii

Policja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa po śmierci dwojga dzieci w nowozelandzkim mieście Rwakaka.

Northland Police przybyła na miejsce zdarzenia na Peter Snell Drive w poniedziałek rano i znalazła dwa ciała, bez określenia ich wieku.

Lokalne media podały, że zmarli mieli od roku do czterech lat, a lokalna szkoła poinformowała w mediach społecznościowych o „niefortunnej stracie dwojga dzieci”.

Wzięły w nim udział różne służby ratownicze, w tym policja, która potwierdziła, że ​​funkcjonariusze brali udział w „incydencie nagłej śmierci”.

Inspektor Bridget Doyle powiedziała: „Nasze dochodzenie jest wciąż na wczesnym etapie i obecnie rozmawiamy z kimś w ramach naszych dochodzeń”.

Northland Police odwiedziła posiadłość na Peter Snell Drive w poniedziałek rano i znalazła dwa ciała, nie podając ich wieku (na zdjęciu policja na miejscu zdarzenia)

„Będzie zwiększona obecność policji w okolicy, a my będziemy dostarczać dalsze aktualizacje w miarę postępu naszego dochodzenia”.

Inspektor Bridget Doyle powiedziała, że ​​nikt inny nie był poszukiwany w związku z incydentem.

Widziano policję rozmawiającą z sąsiadami na cichej ulicy mieszkalnej.

Lokalna agencja informacyjna Stuff poinformowała, że ​​dom był prowadzony przez Kainga Ora, dostawcę mieszkań socjalnych w Nowej Zelandii.

Geoff Murray, kierownik regionalny Kainga Ora, powiedział, że zgony zostały opisane przez policję jako „incydent nagłej śmierci w jednej z naszych nieruchomości”.

Burmistrz Whangarei, Vince Cukorulu, opisał incydent jako „tragiczny i szokujący”.

„Rodzina i społeczność będą cierpieć i będą potrzebować wsparcia” – powiedział Kokorulu w poniedziałek w rozmowie z Northern Advocate.

Lokalne media podały, że zmarli mieli rok i cztery lata, a lokalna szkoła opublikowała również na Facebooku „Smutna strata dwojga dzieci” (na zdjęciu: Peter Snell Drive)

Dyrektorka One Tree Point przekazała wyrazy szacunku społeczności Ruakaka i powiedziała, że ​​wsparcie jest dostępne dla uczniów.

„Zdajemy sobie sprawę z niefortunnej utraty dwojga dzieci w Rwakace dziś rano” – napisała dyrektor Shirley Winters na Facebooku.

Pokaż jej i nasze szczere myśli z Wanaw i wszystkimi zainteresowanymi. Mamy systemy wsparcia dla każdego Tamariki, który tego potrzebuje.

READ  ASX ma wzrosnąć po tym, jak Jerome Powell mówi, że inflacja jest „zbyt wysoka”, UE podzieliła się w sprawie rosyjskich sankcji naftowych

Dyrektor Bream Bay College, Wayne Buckland, powiedział, że personel został zapewniony, że uczniowie mogą bezpiecznie chodzić do szkoły i że dostępne jest dla nich wsparcie.

Poinformowaliśmy Radę Nadzorczą. Będziemy nadal monitorować sytuację i zapewniać wsparcie w razie potrzeby”.

Ruakaka, mała nadmorska społeczność, znajduje się około 135 kilometrów na północ od Auckland na Wyspie Północnej Nowej Zelandii.