Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Co to jest super różowy księżyc i dlaczego to taka wielka sprawa?

Zaznaczcie swoje kalendarze, ponieważ we wtorek wieczorem na naszym niebie spogląda rzadki różowy księżyc, który będzie najjaśniejszym księżycem w pełni, jaki widzieliśmy przez cały rok.

Chociaż są one stosunkowo rzadkie, w tym roku mieliśmy już trzy gigantyczne księżyce w czymś, co osobiście nazywam supermoonapalooza. Pierwszy gigantyczny księżyc zejdzie na niebo 27 kwietnia, a dwa kolejne 26 maja i 24 czerwca.

Możesz znaleźć Najlepsze czasy oglądania Jeśli chodzi o wielki różowy księżyc we wtorek, jest tutaj, ale czym dokładnie jest gigantyczny księżyc i jak odróżnia różowy księżyc od zwykłego księżyca?

Co to jest Super Moon?

Gigantyczny księżyc może być księżycem w pełni lub księżycem w nowiu, który pojawia się podczas peryhelium, czyli wtedy, gdy księżyc znajduje się w najbliższym punkcie Ziemi na swojej miesięcznej orbicie.

Ze względu na bliskość Ziemi gigantyczny księżyc jest większy i jaśniejszy niż przeciętny księżyc w pełni. Należy jednak zauważyć, że normalna pełnia księżyca jest już dość jasna, więc łatwo możesz ją przegapić, jeśli nie spędzasz każdej nocy wpatrując się w księżyc.

Termin – kto był Ukuł to Astrolog Richard Knoll w 1979 roku – odnosi się do każdego księżyca w pełni lub w nowiu, który znajduje się w 90% najbliższej odległości od Ziemi.

Mówiąc dokładniej, oznacza to, że jakikolwiek księżyc w pełni lub w nowiu, który pojawia się 361 766 km od Ziemi, jest superksiężycem … ach, nie wydaje się zbyt fajny.

W rzeczywistości niektórzy eksperci, tacy jak Neil deGrasse Tyson, BS, opowiadali się za pełną koncepcją gigantycznego księżyca.

Co definiuje super różowy księżyc?

Poza tym, że brzmi jak świetna alternatywna nazwa zespołu, Pink Giant Moon nie jest tak seksowny, jak mogłoby się wydawać.

READ  „Widmowy” blask splątanego światła ujawnia teraz ukryte obiekty lepiej niż kiedykolwiek: ScienceAlert

Na początek tak naprawdę nie jest różowy, co jest prawdopodobnie największym rozczarowaniem.

Różowy księżyc – znany również jako księżyc kiełkujący, księżyc jaja lub księżyc ryb – nazywany jest dzikim różowym floksem sobolata, który kwitnie wiosną w Ameryce Północnej. To ten sam czas, co gigantyczny księżyc w kwietniu.

Rizhao, Chiny – 15 kwietnia: Widok z lotu ptaka osoby spacerującej wśród kwiatów shibazakury (floks sobolata) 15 kwietnia 2020 roku w Rizhao w prowincji Shandong w Chinach. (Zdjęcie: Song Niansheng / VCG via Getty Images)

Jednak to, czego brakuje w różowych odcieniach, nadrabia jasnością i głośnością. I chociaż super różowy księżyc w tym miesiącu będzie najbardziej aktywny o godzinie 13:31 (przed zachodem słońca), będziemy mogli cieszyć się księżycami jaśniejszymi niż przeciętnie przez około trzy noce.

Bądź na bieżąco z SpaceModoMiesięczne podsumowanie najlepszych wydarzeń gwiazd.