Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Covid-19 NSW: Nowe przypadki zarejestrowane, gdy klaster Bondi rośnie w Sydney

Nowa Południowa Walia odnotowała 24 nowe lokalnie nabyte przypadki z dnia na dzień, ale 12 z tych osób budzi poważne obawy organów ds. zdrowia.

Nowa Południowa Walia odnotowała 24 nowe lokalnie nabyte przypadki Covid-19.

Połowa była w izolacji przez cały okres infekcji, ale premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​niektórzy pracowali w społeczności, wykazując objawy.

„Fakt, że połowa z nich była w społeczności, gdy byli zaraźliwi, jest powodem do niepokoju” – powiedziała Berejiklian.

„Nie możemy sobie pozwolić na to, aby ludzie nadal zarażali wirusem (i pracowali).

„W wielu przykładach widzimy pracowników wychodzących z domu z objawami lub idących do pracy z objawami, a następnie nieumyślnie, podczas robienia zakupów lub innych czynności, przekazują to innym”.

Nowe przypadki, które zostały zarejestrowane od godziny 20:00 w środę wieczorem, obejmują studentkę pielęgniarstwa, która spędziła cztery dni pracując w dwóch szpitalach w Sydney.

Urzędnicy służby zdrowia ścigali się, aby prześledzić i odizolować ponad 100 jej bliskich kontaktów.

Numery kontaktowe tej pielęgniarki w domu są również zawarte dzisiaj.

Istnieją dwa nowe przypadki powiązane z przyjęciem urodzinowym w West Hoxton, co zwiększa całkowitą liczbę przypadków w klastrze do 41, w tym 27 osób, które zaraziły się na przyjęciu i 14 osób z bliskimi kontaktami.

Dr Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia w NSW, powiedział, że 17 z 24 przypadków było powiązanych ze znanymi przypadkami, ale siedem było przedmiotem dochodzenia.

Jedna nowa sprawa została powiązana z hotelem Crossways w South Strathfield, natomiast żadne nowe sprawy nie zostały powiązane z pizzerią Christo’s w Paddington.

Kolejna nowa sprawa została również powiązana z Goh Bailey w Double Bay, a jedna z Lyfe Café Bondi Beach.

Dr Chant ostrzegł, że tylko dlatego, że ktoś otrzymał wynik negatywny, nie oznacza, że ​​nie można później uzyskać pozytywnego wyniku testu.

READ  Naukowcom udało się zbudować czworonożne roboty wojenne

„Tylko dlatego, że któregoś dnia wynik testu był negatywny, jeśli po tym wystąpią objawy, ważne jest, abyś powtórzył test” – powiedziała.

„Testy mówią tylko o twoim statusie w określonym czasie. Dlatego doceniamy społeczność i dziękujemy im za wiele osób, które wróciły, gdy rozwinęły objawy po teście… to będzie ważny element odpowiedzi.”

Dwa przypadki COVID są leczone na oddziale intensywnej terapii.

Dr Chant ujawnił również, że pielęgniarka z Sydney, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po kilku dniach pracy w szpitalach, została powiązana z innymi przypadkami, w tym z inną pielęgniarką i starszym pracownikiem opieki.

Wśród członków rodziny mających kontakt ze studentką pielęgniarki, która w środę potwierdzono zarażenie, jest pielęgniarka pracująca w Royal North Shore Hospital, Fairfield Hospital i Royal Ryde Rehabilitation Hospital.

Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia, powiedział, że mężczyzna nie poszedł do pracy z infekcją.

Innym kontaktem był pracownik opieki nad osobami starszymi w Summit Care w Bulkham Hills.

„Bardzo się cieszę, że około 135 ze 149 mieszkańców Summit Care zostało zaszczepionych i zakończyło szczepienie Pfizerem od ponad miesiąca” – powiedział dr Chant.

Nie było jasne, kto przeniósł wirusa na kogo.

Ponad 100 pacjentów i personelu zostało zmuszonych do izolowania po tym, jak studentka pielęgniarstwa, która nie została zaszczepiona, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa na początku tygodnia.

24-latek pracował na zmiany w szpitalach Fairfield i Royal North Shore między 24 a 28 czerwca.

Więcej nadchodzi.