Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

CTP będzie rosło w Polsce  EurobuildCEE

CTP będzie rosło w Polsce EurobuildCEE

CTP powiększyło swój bank ziemi w Polsce do prawie pół miliona metrów kwadratowych. Spółka nabyła grunty inwestycyjne w czterech lokalizacjach oferujących około 200 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Nowo nabyte grunty zlokalizowane są we wschodniej części konglomeratu Latzu, w sąsiadujących z Warszawą miastach Toruń oraz Janki i Nowy Koenig. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na ich terenie powstaną parki CTP – które będą głównie magazynami miejskimi, które będą kluczowym elementem dostosowania łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – staną przed presją ograniczenia zarówno sieci dostaw, jak i sieci dostaw do „dostawy tego samego dnia”. Model. Przejęcie jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie w Polsce 300 milionów euro w rozwój portfolio magazynowego.

Dzięki nabyciu portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju nasz bank ziemi w Polsce przekracza obecnie 3 miliony metrów kwadratowych. Zabezpieczone tereny zapewnią CTP możliwości rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat i dodatkowo przyspieszą tempo rozwoju parków biznesowych. Oczekujemy, że do końca tego roku nasze lokalne portfolio będzie bliskie 1 milionowi metrów kwadratowych powierzchni brutto. Strategicznie zlokalizowane grunty są dla nas kluczową inwestycją, która pozwala nam nawiązywać długoterminowe partnerstwa biznesowe i zaspokajać potrzeby naszych różnorodnych klientów z branży logistycznej, magazynowej i produkcyjnej.
Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska

Rośnie aktywność inwestorów zarówno zagranicznych, jak i krajowych, co oznacza, że ​​widzimy duży popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe gotowe do natychmiastowego wynajmu. Mowa tu o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej i wyposażonych w systemy oświetleniowe, które znacząco podnoszą komfort wielogodzinnej pracy, a nie służą jedynie do przechowywania rzeczy. Dlatego nabyte niedawno grunty będziemy zagospodarowywać w parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od małych firm usługowych i handlowych, po firmy zajmujące się produkcją lekką czy operatorów logistycznych.
Bogie Gabrovic, dyrektor ds. relacji z klientami i spraw korporacyjnych w CTP Polska

Strategia CTP zakłada inwestowanie w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów przeznaczonych do obsługi wielu najemców na jednej powierzchni. Takie też będą parki biznesowe budowane na nowo nabytych gruntach. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie indywidualnych bloków najemców – od małych powierzchni od 500 m2 i więcej, poprzez centra logistyczne, po oświetlone i wyizolowane przestrzenie produkcyjne o dodatkowych 2000 m2 i więcej.

READ  Legenda polskiej piłki nożnej urodzona w Hiszpanii