Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czego można się spodziewać po Sim-Racing w 2024 r. – GTPlanet

Czego można się spodziewać po Sim-Racing w 2024 r. – GTPlanet

Ponieważ rok 2023 zapisał się już w podręcznikach historii – a jeśli chcesz odświeżyć pamięć, możesz przeczytać nasze podsumowanie roku – czas wyczekiwać tego, co rok 2024 ma do zaoferowania fanom gier wyścigowych.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy wydarzy się sporo rzeczy, w tym kilka nowych wpisów z długotrwałej serii (chociaż nie do końca, w jednym przypadku pytanie zostanie zadane po raz pierwszy), a także – miejmy nadzieję – także nowa nazwa na bloku.

Wszyscy będziemy żegnać starego przyjaciela, którego prawdopodobnie wspominamy teraz z większym sentymentem niż w chwili premiery, podczas gdy aktywne tytuły znanych marek spieszą się, aby zapewnić nam więcej nowej zawartości, z którą nie wiemy, co zrobić.

Co więcej, nieustannie pojawiają się sugestie, że rynek sprzętu konsolowego również wkrótce stanie się znacznie ciekawszy…

spis treści

Globalna seria Gran Turismo

Lata 2010 nieco pozbawiły Mistrzostw Świata Gran Turismo dynamiki. W 2019 r. odbyło się sześć wydarzeń na żywo, a wraz z rozpoczęciem Sydney World Tour w lutym 2020 r. Polyphony Digital planowała je kontynuować. W rzeczywistości Sydney otworzyło nowe możliwości i było to najstarsze wydarzenie, na którym kiedykolwiek odbyła się impreza GT na żywo.

Oczywiście nic takiego się nie wydarzyło z bardzo oczywistych powodów, które miały wpływ na wiele innych rzeczy. Pozostałe konkursy w 2020 r., podobnie jak przez cały 2021 r., odbywały się wyłącznie w Internecie, ale w 2022 r. nastąpił ostrożny powrót. Po wydarzeniu za zamkniętymi drzwiami w lipcu 2022 r. odbył się stosunkowo normalny finał w Monako, a w 2023 r. fani na żywo ponownie pojawili się w Amsterdamie i w zeszłym miesiącu w finale w Barcelonie.

Jest bardzo prawdopodobne, że te udane wydarzenia utorują drogę planom PD dotyczącym Mistrzostw Świata w 2024 r., aby rozpocząć tam, gdzie rok 2019 został przerwany, większą liczbą wydarzeń na żywo. Nie wiadomo jeszcze ile, gdzie i kiedy – choć sam Yamauchi poruszył temat Włoch – ale mogłoby to obejmować aż sześć spektakli, które odbyły się w 2019 r. i (o ile rozumiemy) pierwotnie planowano na 2020 r.

READ  Recenzja Asus Zenbook Pro 16X OLED: kreatywny mięsień

Jeśli chodzi o status FIA w tej serii, obie strony pozostają w kontakcie (z przedstawicielami FIA obecnymi na obu wydarzeniach w 2023 r.) i wydają się otwarte na powrót do oficjalnego zatwierdzania zawodów.

Koniec życia Gran Turismo Sport

Nieco mniej wesołą sytuacją jest zaprzestanie świadczenia usług sieciowych Gran Turismo Sport – choć jest to miecz obosieczny, gdyż dla niektórych może uczynić grę bardziej grywalną.

Krótko mówiąc, serwery gry zostaną wyłączone, usuwając wszystko, co wymaga połączenia z nimi. Oczywiście spowoduje to zamknięcie trybu wieloosobowego, ale także wymiany mil i edytora skórek.

Jednak podstawowa gra dla jednego gracza będzie nadal dostępna i będzie można zapisywać postępy – to krok naprzód w porównaniu z tym, jak Sporty Obecnie działa, jeśli nie masz połączenia z Internetem…

Aceto Corsa 2

Prawdopodobnie największą rzeczą w publicznej przestrzeni wyścigów symulatorów w 2024 roku będzie pojawienie się Aceto Corsa 2niecałe dziesięć lat po pełnej wersji oryginalnej gry.

Właściwie jest to coś, o czym wiedzieliśmy już od ponad dwóch i pół roku, więc to zasługa Kunos Simulazioni i 505 Games, że to okno uruchamiania pozostaje takie samo – w przeciwieństwie do niektórych innych gier opisanych w tym artykule – nawet jeśli z „2024” na „2024”. Wiosna 2024” i obecnie „2 kwartał 2024”. Przynajmniej na PC.

Ale jeśli chodzi o treść, wciąż jesteśmy nieco w ciemności. Wiemy, że Konos ponownie opracował własny silnik AC2 – Jako „dostawca technologii”, który „przypadkowo” tworzy także gry wyścigowe” – i że tytuł podstawowy będzie co najmniej tak dobry jak „ kondycjonowanie Zmodyfikowany do nieba.

Jakie samochody, tory i funkcje będzie dostępna gra – a nawet czy będzie miała tryb kariery – na razie pozostaje tajemnicą…

Nieograniczona jazda próbna: Korona słoneczna

Mamy nadzieję, że to ostatni raz, kiedy piszemy o trzeciej jeździe próbnej Unlimited w artykule przewidującym przyszły rok, ponieważ ostatnie dwa razy nie zakończyły się pełnym sukcesem…

Pierwotnie pozycjonowany jako tytuł premiery w 2022 r., Przetestuj nieograniczoną koronę słoneczną Początkowo przełożono je na rok 2023, a następnie przełożono na rok 2024. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wydaje się, że jest to już ostateczna odpowiedź firmy Nacon i wszyscy możemy się doczekać wyścigów w odtworzeniu wyspy Hongkong w skali 1:1 już wkrótce.

READ  Kobo Libra 2 - recenzja 2021

Firma Nacon niedawno nasiliła przedpremierową kampanię informacyjną i w tym momencie wiemy już prawie wszystko oprócz tego, jak grać w samą grę. Na szczęście wkrótce dostępna będzie także zamknięta wersja beta.

Sporty deszczowe

Fani ultra-hardcore'owych symulatorów wyścigów powinni mieć więcej opcji w 2024 r., chociaż Sporty deszczowe Obecnie pozostaje to nieznane.

Pierwotnie pełna premiera gry była planowana na koniec 2023 r., ale w zeszłym roku przegapiła wszystkie kamienie milowe i pozostaje w zamkniętej wersji beta – choć nie jest ona szczególnie zamknięta, a kody do wersji beta są rzucane jak konfetti. Pierwszy rok oficjalnego projektu e-sportowego wspieranego przez Arabię ​​Saudyjską, ESL R1, był stosunkowo udany.

Ale sam tytuł ma obecnie tylko osiem samochodów (z czego pięć to Porsche) i osiem torów. Ten ósmy krąg to fikcyjna ścieżka, która została pierwotnie stworzona dla niego Aceto corsaczęściowo ukazując ambicje poprawionego Rennsport…

PlayStation 5Pro

Przenośna wersja konsoli PlayStation 5 to plotka, która nie ucichnie, czemu sprzyja pojawienie się PlayStation 5 „Slim” – które było przedmiotem podobnych plotek – pod koniec 2023 roku.

Nie byłoby zbyt zaskakujące, gdyby PS5 Pro poszło w ślady konsoli PS4 Pro wprowadzonej na rynek w 2016 roku. Biorąc pod uwagę niedobory półprzewodników, które nękały (między innymi) lata 2020–2022, teraz w lusterku wstecznym i zestawie sprzedażowym PS5 nagrywać, czas jest zdecydowanie odpowiedni.

Jednak okaże się, kim lub czym będzie konsola, jeśli to się spełni. Reklamowano różne specyfikacje i możliwości i chociaż jest prawie pewne, że konsola „Pro” będzie miała znacznie więcej możliwości w zakresie istniejących funkcji – takich jak 8K, 120 klatek na sekundę i śledzenie promieni w czasie rzeczywistym – PS4 Pro wniosło nowe możliwości, a nie tylko więcej energii.

READ  Fortnite ma teraz radio Kid LAROI w grze, podsycając plotki o imprezach

Kolejne roczne wydania… głównie

Jak dotąd niewiele słyszeliśmy o planach na rok 2024 w przypadku tytułów wydawanych co roku, ale z pewnością można wskazać daty 24 wydań niektórych z 23 gier.

Do najbardziej prawdopodobnych należy przemianowana gra EA SPORTS F1 24, która zapewni samochody, tory i kierowców na, miejmy nadzieję, jeszcze bardziej ekscytujący rok w sporcie (chociaż w większości wyścigów od drugiej do dwudziestej były bardzo atrakcyjne), w tym powrót tor w Szanghaju.

Rodzeństwo menedżerskie, F1 Manager, ma mniej jasną przyszłość po serii zwolnień w brytyjskiej firmie deweloperskiej Frontier. W rzeczywistości Frontier stwierdził jedynie, że w odniesieniu do F1M „opracowuje… plany na 2024 r.” w swoim najnowszym sprawozdaniu finansowym za rok budżetowy 2023.

To, co nas dezorientuje, to EA SPORTS WRC. Premiera bez cyfry w nazwie nieco zaciemnia sytuację, czy EA planuje kontynuować 13-letnią tradycję corocznych tytułów, czy też WRC będzie platformą GAAS.

Więcej zawartości i rozszerzeń do pobrania

Wygląda na to, że nasze dwa najpopularniejsze tytuły dotyczące wyścigów torowych będą cieszyć się dalszym wsparciem również w 2024 r., a część zawartości tego roku została już potwierdzona.

Gran Turismo 7 Na ten miesiąc zaplanowano aktualizację, która przyniesie Genesis W nieznanym terminie ma także pojawić się drugi samochód Vision, od luksusowego jubilera Bulgari.

Tymczasem Nürburgring Nordschleife jest na dobrej drodze do zdobycia w tym roku dwóch tytułów mistrzowskich. Forza Motorsport Aktualizacja toru planowana jest na wiosnę i prawdopodobnie doczekamy się innych aktualizacji, a Turn 10 w dalszym ciągu wspiera grę nowymi samochodami co miesiąc i – jak dotąd – nowymi torami co kilka miesięcy.

Utwór – a przynajmniej jego większość – też się pojawi Konkurs Aceto Corsy Nieprawdopodobny obrót wydarzeń sprawił, że N24 stało się częścią wspólnie zorganizowanego kalendarza pomiędzy niemieckim ADAC i SRO, aby wziąć udział w mistrzostwach InterContinental GT Challenge.

Zobacz więcej artykułów na temat Przeglądu Roku.