Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czerwony alert: Nowa Zelandia przygotowuje się na tysiące przypadków omikronów dziennie w miarę rozprzestrzeniania się społeczności | Nowa Zelandia

Omicron spenetrował granice Nowej Zelandii i zaczął się rozprzestrzeniać, Jacinda Ardern Powiedział, co oznacza, że ​​cały kraj zostanie nałożony na najwyższy poziom restrykcji.

W niedzielę premier powiedział, że kraj spróbuje spowolnić rozprzestrzenianie się Omicron, ale tego można było się spodziewać Nowa Zelandia W nadchodzących tygodniach osiągnie 1000 przypadków dziennie, a później tysiące. Nowa Zelandia nie zgłaszała wcześniej takiego poziomu infekcji.

„Wiem, że słuchanie tego rodzaju numerów spraw będzie bardzo niepokojące dla ludzi” – powiedział Ardern. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby spowolnić rozprzestrzenianie się i zmniejszyć liczbę przypadków, z którymi mamy do czynienia jako naród”.

Premier powiedział, że dziewięć przypadków Omicron znaleziono wśród rodziny, która przyjechała do Auckland na ślub i inne imprezy. Urzędnicy nie byli jeszcze w stanie powiązać wybuchu z „przypadkiem wskaźnikowym” na granicy.

„Oznacza to, że Omicron jest obecnie sprzedawany w Auckland i prawdopodobnie w rejonie Nelson-Marlborough, jeśli nie gdzie indziej” – powiedział Ardern.

Wstępne szacunki wskazują, że w wydarzeniach z udziałem rodziny wzięło udział ponad 100 osób. Stewardesa podczas jej lotu również uzyskała wynik pozytywny i od tego czasu odbyła kilka lotów.

Premier powiedział, że kraj przejdzie do „czerwonego” poziomu alarmowego w niedzielę o północy. Zgodnie z czerwonymi ograniczeniami firmy i szkoły pozostają otwarte, a podróże krajowe mogą być kontynuowane, ale do większości nieistotnych firm wymagane są nakazy noszenia masek, ograniczenia dotyczące wielkości zbierania i karty szczepionek.

Ardern wezwał również Nowozelandczyków do przyjmowania dawek przypominających.

„Omicron jest obecnie obecny w ponad 80 krajach na całym świecie – opóźniając jego przybycie tutaj, mieliśmy czas na rozpoczęcie stosowania dawek przypominających i szczepień dla dzieci i [to] – Przygotuj się – powiedziała.

Kraj ma wysoki poziom szczepień wśród dorosłych: według Ministerstwa Zdrowia 95% osób w wieku 12 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 93% otrzymało obie.

Ardern poprosił mieszkańców o uprzejmość, ponieważ Nowa Zelandia była świadkiem bezprecedensowego rozprzestrzeniania się Covid.

Szybka porada

Jak otrzymywać najświeższe informacje z Guardian Australia

pokazać

Zdjęcie: Tim Robberts/Stone RF

Dziękujemy za twoją opinię.

„Jesteśmy silniejsi jako zespół niż jako jednostki, więc proszę teraz, abyśmy wszyscy ponownie współpracowali. Proszę, bądź miły. Wiem, że nie wszyscy widzą tę pandemię w ten sam sposób. nas i troszczy się o siebie nawzajem” – powiedziała.

Nowa Zelandia szykowała się na wzrost liczby infekcji omikronowych, gdy stało się jasne, że wysoce zaraźliwy wariant prawdopodobnie znajdzie pęknięcia w surowych przepisach granicznych kraju.

W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano kilka przypadków Omicron wśród pracowników na granicy oraz w zarządzanej izolacji i kwarantannie. Niedzielne ogłoszenie wskazuje, że sprawy związane z granicami przeniosły się na szerszą społeczność.

W czwartek Ardern powiedział Nowozelandczykom, że szersze pojawienie się wariantu było tylko kwestią czasu. „Będziemy testować przypadki w Nowej Zelandii na poziomie, którego wcześniej nie widzieliśmy. Nie zamierzamy powstrzymać Omicron, ale możemy spróbować go spowolnić” – powiedziała.

READ  Fakt: włoskie wybory prezydenckie owiane tajemnicą parlamentarną