Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Członek zarządu Polski składa pozew w sprawie jego miejsca na karcie do głosowania |  Wiadomości, sport, praca

Członek zarządu Polski składa pozew w sprawie jego miejsca na karcie do głosowania | Wiadomości, sport, praca

YOUNGSTOWN — członek Zarządu Szkolnego w Polsce, Troy Polis, który w głosowaniu 7 listopada nie został zatwierdzony jako kandydat ze względu na problemy z jego wnioskiem o nominację, złożył pozew cywilny przeciwko Komisji Wyborczej hrabstwa Mahoning, aby umożliwić mu złożenie ponownego wniosku wybór.

W dniu 16 sierpnia Komisja nie zatwierdziła Polisa, gdyż nie wypełnił on wymaganej części przysięgi nominacyjnej we wstępie do wniosku nominacyjnego. Znalazł się wśród 22 kandydatów, których 16 sierpnia Rada głosowała za odrzuceniem w różnych petycjach. Na posiedzeniu 28 sierpnia zarząd przywrócił na stanowisko czterech z tych nominowanych kandydatów po błędnym stwierdzeniu, że wcześniej nie poświadczył ich.

W pozwie złożonym w sądzie powszechnym hrabstwa Mahoning adwokat Polis, Scott Cochran, napisał, że jego klient ustnie zwrócił się do zarządu 17 sierpnia, w dniu, w którym dowiedział się, że nie posiada certyfikatu, o złożenie odwołania lub ponownej oceny. Zarząd wysłał 22 sierpnia pismo, które Polis otrzymał trzy dni później, informując, że nie będzie rozpatrywał tej sprawy.

„Ta skarga dotycząca nakazu wykonania została złożona tak szybko, jak to możliwe, po tym, jak (Polis) dowiedziała się, że Komisja Wyborcza nie tylko odrzuciła jego wniosek o ponowne rozpatrzenie, ale odmówiła zorganizowania rozprawy w sprawie wniosku” – napisał Cochran.

Sprawę przekazano sędziemu Johnowi M. Durkinowi.

Cochran twierdzi, że zarząd „nadużył swojej swobody uznania”, a Polis „żąda zmiany prawa w oparciu o porządek publiczny, który faworyzuje wolne, konkurencyjne wybory i realizuje prawa podpisujących petycję do wskazania wybranego przez siebie kandydata”.

Niewypełnienie wniosku o nominację jest uważane za „fatalną wadę” zgodnie ze stanowym prawem wyborczym.

„Sądy są po to, aby sprawdzać, czy postępowaliśmy prawidłowo, czy nie” – powiedział David Petras, prezes zarządu i prawnik. „Życzę mu powodzenia w procesie sądowym. Zgodnie z prawem był to fatalny błąd. Jeśli sąd twierdzi inaczej, nie jest to fatalny błąd. Muszę przestrzegać prawa. Mam nadzieję, że uda mi się umieścić wszystkich na karcie do głosowania .”

READ  Paweł F. Web Jr. | Wiadomości, sport, praca

W oświadczeniu dołączonym do pozwu Polis, który swoją pierwszą czteroletnią kadencję zasiada w polskiej radzie szkolnej, oświadczył, że 7 sierpnia przedstawił kuratorium nominacje i nie został poinformowany o żadnych błędach ani brakach.

Na posiedzeniu w dniu 28 sierpnia omówiono, że ze względu na politykę Sekretarza Stanu pracownicy zarządu nie mogą już doradzać potencjalnym kandydatom ani wskazywać błędów przed złożeniem petycji.

„Nieumyślnie nie wypełniłem części dotyczącej petycji w sprawie nominacji w każdej z (trzech) petycji w sprawie nominacji” – napisał Polis w oświadczeniu pod przysięgą. „Nie miałem zamiaru nikogo wprowadzać w błąd. Każdy, kto podpisał petycję, wiedział, że ubiegam się o nominację na członka samorządowego okręgu szkolnego w Polsce w wyborach powszechnych zaplanowanych na 7 listopada.

Bez Polisa na karcie do głosowania w tych wyborach jest trzech kandydatów na trzy mandaty w Polskiej Radzie Szkolnej. Są to Greg A. Riddle, Jeffrey Sabrin i urzędujący Larry J. Warren. Wczesne głosowanie rozpoczyna się 11 października.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej