Czy dojdzie do odkomarzania w Przecławiu?

Upały narastają a komary się mnożą, do tego stopnia że mieszkańcy proszą władze o interwencję, ale czy do tego odkomarzania faktycznie dojdzie?

Dokładnie 7 czerwca Burmistrz Przecławia Renata Siembab podpisała pismo Starosty Powiatu Mieleckiego w sprawie odkomarzania w powiecie Mieleckim.

Do chwili obecnej jest cisza w tej sprawie. Zbigniew Tymuła podjął interwencję w związku z brakiem realnych działań w zakresie przeprowadzenia akcji odkomarzania w gminach Powiatu Mieleckiego

Jak możemy przeczytać sytuacja jest poważna, komarów jest coraz więcej i coraz więcej mieszkańców skarży się właśnie na brak reakcji odpowiednich osób.

Jak się dowiedzieliśmy wszystko wskazuje na to że do odkomarzania właśnie dojdzie w Gminach które zostały najbardziej dotknięte powodzią, a to wszystko za sprawą pozytywnej odpowiedzi rządu ws. przyznania pieniędzy na ten cel z tak zwanej rezerwy ogólnej budżetu.

Do walki z plagą komarów mogą służyć różne metody i środki. Przeciw masowym opryskom protestują pszczelarze i ekolodzy, argumentując, że takie działania szkodzą populacji innych owadów. Dlatego MSWiA zastrzega: „O dofinansowanie będą mogły się ubiegać tylko te gminy, które uzyskają pozytywne opinie związane z bezpieczeństwem sanitarnym i ochroną środowiska”.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Śnieżka CUP rocznik 2012

Będzie wiadukt przy ul. Sienkiewicza w Mielcu!