Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy Paryż 2024 może zakończyć 48-letnią suszę medalową Polski?

Czy Paryż 2024 może zakończyć 48-letnią suszę medalową Polski?

Awans Polski w siatkówce

Polska ma bogatą historię międzynarodowych sukcesów w siatkówce, co czyni ją jednym z najpopularniejszych sportów narodowych Piłka nożna I Skoki narciarskie.

Podróż rozpoczęła się w latach 70 Huberta Jersey WagneraMężczyźni zdobyli swój pierwszy tytuł mistrza świata w 1974 r., a dwa lata później zdobyli złoto olimpijskie w Montrealu.

Na początku nowego stulecia przyszedł czas na blask dziewcząt: „Zlotka”, czyli „Złote Dziewczyny”, pod jej okiem zdobyła w latach 2003 i 2005 dwie korony europejskie. Andrzeja Niemczyka.

W 2006 roku polscy mężczyźni, wzmocnieni osiągnięciami kobiet, wkroczyli w nową erę sukcesów. Prowadzeni przez argentyńskiego trenera Raula Lozano, zdobyli srebro na Mistrzostwach Świata, co oznaczało spektakularne zwycięstwo nad Rosjanami w półfinale. Wygrywając Euro w 2009 roku, zdobyli dwa medale Ligi Światowej: brązowy w 2011 i złoty w 2012.

Fala sukcesu sprawiła, że ​​stadiony w całym kraju, od Łodzi po Katowice, zwane były „Mekką polskiej siatkówki”.

Domowe Mistrzostwa Świata 2014 wywołały bezprecedensowe zamieszanie w mediach, a mecz otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało ponad 60 000 widzów. Zainteresowanie krajem osiągnęło szczyt, gdy Polska wygrała finał z Brazylią, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza świata od 40 lat.

Zwycięstwo powtórzono cztery lata później i tylko Włochy mogły przeszkodzić Polsce w zdobyciu historycznej potrójnej korony w 2022 roku, kiedy ponownie będą gospodarzami turnieju.

Jednocześnie na poziomie klubowym lokalna PlusLiga zaczęła przyciągać największe talenty świata. W 2021 roku ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza polska drużyna zwyciężyła w Lidze Mistrzów CEV, dwukrotnie skutecznie broniąc tytułu.

Przed nami kolejne ważne turnieje: Premier kraju Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno, że Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2027 roku.

READ  Polscy burmistrzowie ostrzegają miasta o zwiększeniu przepustowości w związku ze wzrostem wizyt ukraińskich | Ukraina