Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?

Chociaż w Polsce przedterminowe wybory nie są możliwe, niektórzy odrzucają taką możliwość, ponieważ pogłębiają się podziały w koalicji rządzącej.

Zdaniem Alexa Skerbiaka, profesora politologii i współczesnej europeistyki na Uniwersytecie w Sussex, natychmiastowy upadek polskiego rządu nie jest jeszcze możliwy, mimo poważnych wewnętrznych konfliktów między jego elementami.

Nie wykluczył jednak całkowicie takiej możliwości.„Prawicowa partia rządząca [Law and Justice] Można uznać, że jedynym sposobem na przełamanie politycznego impasu jest utworzenie tymczasowego rządu mniejszościowego i rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Tymczasem w wywiadzie dla prawicowej, prorządowej gazety Gazette Polka, opublikowanej 7 kwietnia, lider partii rządzącej Jarosław Kokszki powiedział, że nadal ma „poparcie i zaufanie” do premiera Matosa Moravskiego.

„Bo gdyby tego nie zrobił, nie byłby tym, kim jest” – mówi Keizsky w wywiadzie dla portalu Niepodlegśości.pl.

„Na razie moje poparcie dla niego to potwierdza i oczywiście może się zdarzyć, że mój głos nie jest taki ważny” – dodał.

Zapytany, co mówi, Kokzyaski wyjaśnił: „Powszechnie wiadomo, że w polityce nic się nie dzieje. Nie szukaj niczego specjalnego. ”

Szczeliny się pogłębiają

Jak szczerbiak WyjaśniaGłówną słabością strukturalną obozu rządzącego jest to, że najpotężniejsza izba niższa parlamentu, Sezm (obecnie 234 z 460 mandatów) ma większość, w rzeczywistości Zjednoczoną Prawicę (Z) koalicję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości (PIS) . Największy komponent.

Obejmuje dwie małe grupy: prawicową konserwatywną Solidarną Polkę (SP), kierowaną przez ministra sprawiedliwości Gbigno Geopro; Porozumienie liberalno-konserwatywne (Porosumini) pod przewodnictwem wicepremiera i ministra gospodarki Jarosvy Kovina.

Obie partie zwiększyły swoją reprezentację po wyborach parlamentarnych w 2019 roku, zyskując po 20 delegatów, co daje im większe wpływy w obozie rządzącym.

Z wywiadu Coxiewskiego wynika, że ​​kryzys w Zjednoczonej Prawicy nie ustąpił.

Oceny Prawa i Sprawiedliwości (PiS) spadły do ​​tego stopnia, że ​​nie do pomyślenia jest obrona niezależnej większości. Koalicja nadal ma większość w SSE, ale prace parlamentu zwolniły, a tzw. Nowe porozumienie dla Polski – plan Paisa – było kilkakrotnie przekładane.

READ  Mistrzowie Metafory: Sztuka Plakatu z Polski

Z przecieków wynika, że ​​do nowych pomysłów należy odliczenie od podatku najniższej pensji i podniesienie limitu wolnego od podatku. Politics Insight, warszawski think tank, twierdzi, że obietnice partii rządzącej dotyczące transferu pieniędzy dla emerytów i osób o niskich dochodach pomogą jej odzyskać utracony elektorat.

Think tank przekonuje, że Kokzyaski powinien zaprosić swoich koalicjantów do porządku, zwłaszcza po to, by nie dopuścić do konfrontacji Solidarnej Polki z Morawskim.

Porosumini może sprzeciwić się niektórym propozycjom podatkowym, a Solidarna Polka może sprzeciwić się polityce energetycznej.

Zostaw drzwi otwarte

Szczerbiak mówi, że kluczowym sprawdzianem politycznym w celu ustalenia synchronizacji obozu rządzącego może być zbliżające się głosowanie parlamentarne w sprawie uznania przez UE funduszu naprawczego wirusa Corona, z którego Polska ma być głównym beneficjentem.

W wywiadzie dla Gazette Polka Kachchiaski daje do zrozumienia, że ​​spodziewa się, iż rząd doczeka się jego kadencji, ale otwiera drzwi do wyborów.

„Mogą zdarzyć się wydarzenia, które skracają twoją kadencję. Ale żeby było jasne: nie przewidziałem przedterminowych wyborów. Nie wykluczam takiego zdarzenia – powiedział.

„Jesteśmy zdecydowani zakończyć tę kadencję jako organ zarządzający. Będąc w koalicji, zawsze należy być przygotowanym na jakieś przeszkody. Ale nawet jeśli kilka głosów zostanie odrzuconych, myślę, że będą nowe głosy. Dlatego wybory w ramach konstytucji kadencji w 2023 roku i spodziewamy się następnej kadencji. Nasz cel jest możliwy do osiągnięcia ”.


Zdjęcie: Rada Unii Europejskiej


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

READ  Lekkoatletyka-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo