Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Derek Chauvin może zostać skazany na dłuższy wyrok za zabicie George’a Floyda po tym, jak amerykański sędzia orzekł, że było to „ szczególnie surowe ”

Sędzia z Minnesoty orzekł, że w śmierci George’a Floyda były czynniki obciążające, które mogły utorować drogę byłemu policjantowi Derekowi Chauvinowi do spędzenia dłuższego czasu w więzieniu.

W swoim orzeczeniu w tym tygodniu sędzia Peter Cahill znalazł Chauvin Nadużył swojej władzy jako policjanta, kiedy w zeszłym roku powstrzymywał pana Floyda I że traktował pana Floyda ze szczególnym okrucieństwem.

Wspomniał również o obecności dzieci i fakcie, że Chauvin należał do grupy, która obejmowała co najmniej trzy inne osoby.

Sędzia Cahill powiedział, że Chauvin i dwóch innych funkcjonariuszy zakuli pana Floyda w kajdanki i położyli go w pozycji leżącej na ulicy na „bardzo długi czas”.

Powiedział, że Chauvin wiedział, że samokontrola jest niebezpieczna.

Sędzia Cahill napisał: „Długotrwałe stosowanie tej techniki było szczególnie straszne, ponieważ George Floyd jasno dał do zrozumienia, że ​​nie jest w stanie oddychać, i wyraził opinię, że umiera w wyniku zniewolenia przez funkcjonariuszy”.

Nawet biorąc pod uwagę czynniki obciążające, eksperci prawni stwierdzili, że 45-letni Chauvin prawdopodobnie nie dostanie więcej niż 30 lat po skazaniu 25 czerwca.

Ben Crump i zespół prawników reprezentujących rodzinę pana Floyda pochwalili orzeczenie, mówiąc w oświadczeniu, że „daje ono nadzieję, że zobaczymy prawdziwą zmianę w stosunkach między policją a kolorowymi ludźmi poprzez pociągnięcie funkcjonariuszy do odpowiedzialności za haniebne zachowanie. i za brak szacunku dla świętości wszystkich dusz. „

Nagranie telewizji CCTV przedstawiające funkcjonariuszy aresztujących George'a Floyda
George Floyd zmarł po tym, jak Chauvin przyszpilił go do podłogi kolanem przy szyi, nawet gdy Floyd wielokrotnie powtarzał, że nie może oddychać.(

AP: w zestawie

)

Chauvin, który jest biały, był taki Skazany w kwietniu za morderstwo drugiego stopnia, morderstwo trzeciego stopnia z premedytacją i zabójstwo drugiego stopnia Przyciskać kolano do szyi pana Floyda przez dziewięć i pół minuty, kiedy czarny mężczyzna powiedział, że nie może oddychać, zanim się nie poruszy.

Śmierć Floyda, nagrana w filmie szeroko oglądanym przez przechodniów, wywołała demonstracje Black Lives Matter w Stanach Zjednoczonych i za granicą, gdy protestujący domagali się zmian w pracy policji.

Powodowie domagają się wyższego wyroku

Chociaż Chauvin został uznany za winnego trzech zarzutów, zgodnie z prawem stanu Minnesota, zostanie skazany tylko za najpoważniejsze morderstwo drugiego stopnia.

Zgodnie z wytycznymi stanu Minnesota, na podstawie oskarżenia groziłby mu przypuszczalny wyrok 12 i pół roku pozbawienia wolności, a sędzia Cahill mógł skazać go na 10 lat i 8 miesięcy lub do 15 lat więzienia, pozostając przy w ramach wytycznych.

Ale prokuratorzy poprosili o coś, co nazywa się potknięciem, mówiąc, że pan Floyd był szczególnie słaby z rękami związanymi za plecami, gdy jego twarz leżała na ziemi. Powiedzieli również, że Chauvin potraktował pana Floyda ze szczególnym okrucieństwem, mówiąc, że Chauvin spowodował nadmierny ból i niepokój psychiczny umierającego człowieka i przechodniów, którzy błagali go o uwolnienie.

Powiedzieli również, że Chauvin nadużył swojego stanowiska policjanta, popełnił przestępstwo w grupie trzech lub więcej osób i że umieścił pana Floyda w obecności dzieci, w tym dziewięcioletniej dziewczynki, która zeznawała. na rozprawie obserwowanie samokontroli uczyniło ją „smutną i szaloną”.

Sędzia Cahill zatwierdził wszystkie argumenty powodów oprócz jednego. Powiedział, że prokuratorzy nie udowodnili, że pan Floyd był szczególnie bezbronny, stwierdzając, że chociaż miał związane ręce, był w stanie skonfrontować się z funkcjonariuszami, którzy próbowali go wsadzić do radiowozu.

Sędzia Cahill powiedział, że jeden z pozostałych funkcjonariuszy dwukrotnie sprawdził puls pana Floyda i powiedział Chauvinowi, że nic nie zauważył, podczas gdy inny oficer zasugerował, aby pan Floyd przewrócił się na bok i powiedział, że traci przytomność.

Patrzysz na Dereka Chauvina od pasa w górę, który nosi pomarańczowe więzienne ubrania na szarym tle.
Derek Chauvin został aresztowany 29 maja ubiegłego roku.(

AP za pośrednictwem Hennepin Country Sheriff

)

Sędzia Cahill powiedział, że funkcjonariusze poinformowali Chauvin, że rzeczywiście doszło do uduszenia – ale Chauvin zachował swoje stanowisko.

Sędzia Cahill powiedział, że kiedy stało się oczywiste, że pan Floyd jest w niebezpieczeństwie i przestał oddychać, Chauvin nadal nadużywał swojej władzy, nie będąc pomocnym.

Sędzia orzekł, że śmierć była „ szczególnie okrutna ”

Odkrywając, że Chauvin potraktował pana Floyda ze szczególnym okrucieństwem, sędzia Cahill napisał: „Powolna śmierć George’a Floyda, która nastąpiła w ciągu około sześciu minut miejscowego uduszenia, była szczególnie okrutna, ponieważ pan Floyd błagał o życie i najwyraźniej był przerażony wiedzieć, że to może umrzeć, ale w międzyczasie oskarżony pozostawał obojętny na obiektywizm próśb pana Floyda. „

Profesor Mark Osler z St. Thomas University School of Law powiedział, że wyrokiem wydanym we wtorek sędzia Cahill dał sobie pozwolenie na rządzenie Chauvinem poza wytycznymi, chociaż nie musiał.

Powiedział, że prawnicy po obu stronach będą spierać się, czy odejście w górę jest właściwe i długość kary.

Trzy osoby patrzące w kamerę ze znakami i maskami do czytania "nie mogę oddychać".
Zabójstwo George’a Floyda wywołało protesty i wezwania do reform w całych Stanach Zjednoczonych. (

AP: Nam-wai-huh

)

Sprawozdanie z dochodzenia zostanie również przeprowadzone przed werdyktem.

Zwykle nie są upubliczniane i zawierają wysoce osobiste informacje, takie jak historia rodziny i problemy ze zdrowiem psychicznym, a także szczegóły dotyczące przestępstwa i szkód, jakie wyrządziło innym i społeczeństwu.

Obrona twierdzi, że siła była rozsądna

Adwokat Eric Nelson powiedział, że nie ma żadnych czynników obciążających.

Powiedział, że Chauvin ma prawne upoważnienie do pomocy w aresztowaniu Floyda i został upoważniony do użycia rozsądnej siły.

Powiedział również, że pan Floyd nie był szczególnie zagrożony, powołując się na swój rozmiar i zmagania z oficerami.

Pan Nelson argumentował, że nie było żadnego szczególnego okrucieństwa, mówiąc, że nie ma dowodów na to, że napaść Chauvina wiązała się z nadmiernym bólem.

Niezależnie od kary, jaką otrzyma Chauvin, w Minnesocie przyjmuje się, że dobrze wychowany oskarżony odsiaduje dwie trzecie kary w więzieniu, a pozostałą część po nadzorowanym zwolnieniu, znanym jako warunkowe zwolnienie.

Chauvin został również oskarżony o zarzuty federalne za naruszenie praw obywatelskich Floyda, a także praw obywatelskich 14-latka aresztowanego w 2017 roku.

W przypadku skazania za te zarzuty, które ujawniono w piątek, orzeczenie federalne zostanie wykonane w tym samym czasie, co orzeczenie stanu Chauvin.

Pozostałym trzem byłym funkcjonariuszom zamieszanym w śmierć Floyda również postawiono zarzuty federalnych naruszeń praw obywatelskich. Oczekują na rozprawę przed sądem stanowym za pomocnictwo w oskarżeniach.

AP

READ  Boris Johnson wezwał do rezygnacji trzech kolejnych torysowskich posłów