Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

DIF kupi dwa morskie projekty wiatrowe w Polsce

OX2 AB i DIF Capital Partners, poprzez DIF, DIF Infrastructure Fund VI, ogłosiły, że kupią 100% dwóch projektów wiatrowych w rejonie Botlaski i Dots w Polsce, o łącznej mocy 63 MW.

Te turbiny wiatrowe są wyposażone w turbiny Vestas V126 i zostaną zbudowane w ramach kontraktu EPC zaprojektowanego przez OX2. Budowa rozpoczęła się po zakończeniu transakcji, a projekty mają zostać uruchomione do końca 2022 roku.

OX2 odpowiada za techniczne i biznesowe zarządzanie projektami turbin wiatrowych, zapewniając, że projekty generują maksymalną wydajność.

Produkcja brutto ok. 200 GW rocznie, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez około 50 000 gospodarstw domowych; Tak więc ok. 70 000 ton emisji CO2 rocznie z paliw kopalnych. Projekty te będą wspierać transformację energetyczną Polski, zwiększając potencjał kraju w zakresie energii odnawialnej i zmniejszając jego zależność od wytwarzania energii z paliw kopalnych.

Informacje o projektach farm wiatrowych:

Łącznie 12 turbin (40 MW) zostanie zbudowanych na farmie wiatrowej Krajevo w Krajevo, w powiecie Krajevo w gminie Krajevo. Szacunkowa roczna produkcja: 131 GW rocznie.
Turbiny: Vestas V126-3,45 MW, wysokość końcówki 200 m.
Główni wykonawcy: CJR Renovation (Fundament, Drogi), Electrom S.P. z oo (sieć SN, podstacja i podłączenie do sieci SN / WN), Vestas (dostawa i montaż turbin).

Łącznie 7 turbin (23,1 MW) zostanie zbudowanych na farmie wiatrowej Sulmiersis w Sulmiersis w powiecie Crotosin w gminie Salmiersis. Szacunkowa roczna produkcja: 68 GWh / rok. Turbiny: Vestas V126-3,3 MW, wysokość końcówki 200 m.
Główni wykonawcy: ONDE SA (ziemia, drogi, sieć, podstacja, przyłącze do sieci), Vestas (turbiny).

READ  Zawodnicy Botlasy Biostock w reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy