Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Digital Foundry twierdzi, że ujawnione specyfikacje PS5 Pro są dokładne i wyjaśniają, co oznaczają dla graczy

Digital Foundry twierdzi, że ujawnione specyfikacje PS5 Pro są dokładne i wyjaśniają, co oznaczają dla graczy

Podczas gdy świat dyskutuje i analizuje niedawny i dość przekonujący wyciek specyfikacji i funkcji potencjalnej nadchodzącej konsoli PlayStation 5 Pro, wysoko ceniona technologia gier wideo zwraca się w stronę… Odlewnia cyfrowa Wkroczyli, przedstawiając swoją opinię na temat rzeczywistego znaczenia podanych specyfikacji – a także potwierdzając ich prawdziwość.

„Urządzenie jest prawdziwe i pojawi się stosunkowo niedługo — ogólnie rzecz biorąc, przecieki są dokładne” – napisał Richard Leadbeater, redaktor ds. technologii gazety.

Jest wiele do omówienia, więc jeśli interesują Cię szczegóły, możesz przeczytać pełny raport DF TutajAle outlet powiedział, że urządzenie jest prawdziwe i wkrótce będzie dostępne, i zasadniczo opisał rodzaj wzrostu wydajności, jaki możemy zaobserwować w szczególności w przypadku PS5 Pro. Gdzie Być może je zobaczymy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większy procesor graficzny w połączeniu z nową technologią skalowania PSSR bazującą na uczeniu maszynowym firmy Sony oraz szybszym śledzeniem promieni powinny pomóc w wygładzeniu liczby klatek na sekundę w grach, które nie do końca radzą sobie z obecnym sprzętem, jednocześnie umożliwiając korzystanie z dodatkowych funkcji graficznych. Do włączenia. Wydaje się również, że zastosowanie zalet PSSR w istniejących grach będzie prostym procesem, co stanowi dużą zmianę w porównaniu z bardziej skomplikowanym procesem na PS4 Pro, co oznaczało, że duża liczba gier nigdy z niego nie korzystała.

Mniej ekscytującą wiadomością, według Digital Foundry, jest to, że skoro architektura procesora Pro pozostaje w dużej mierze taka sama, nie możemy oczekiwać, że tytuły działające w 30 klatkach na sekundę, powiązane z obecną specyfikacją procesora, uzyskają ogromny wzrost szybkości. Zatem coś takiego jak Dragon's Dogma 2, które było ostatnio tematem dyskusji na temat średnich 30 klatek na sekundę na konsolach, może stać się stabilniejsze, ale niekoniecznie wzrośnie do czegoś znacznie wyższego.

READ  Nowy projektor Samsung Free-Form umożliwia oglądanie filmów w każdym pomieszczeniu — Rob Report

Jeśli przegapiliście doniesienia z ostatnich dni, poniżej znajdziecie rzekomą specyfikację PS5 Pro:

Specyfikacje PlayStation 5 Pro

Pamięć systemowa

Standardowe PlayStation 5 – 448 GB/s (14 GB/s)
PlayStation 5 Pro – 576 GB/s (18 GB/s) – o 28% więcej niż standardowa konsola.

Zwrócono także uwagę, że pamięć systemowa PlayStation 5 Pro jest wydajniejsza od standardowej konsoli, więc przyrost przepustowości może być o ponad 28% większy.

procesor

Procesor jest identyczny jak w standardowej konsoli PlayStation 5, jednakże Pro posiada „tryb wysokiej częstotliwości procesora”, który zwiększa częstotliwość procesora do 3,85 GHz, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu ze standardową konsolą.

Mój głos

ACV w PlayStation 5 Pro działa z wyższą częstotliwością taktowania niż standardowe PlayStation 5, co skutkuje 35% wzrostem wydajności biblioteki ACM.

  • Można przetwarzać więcej częstotliwości splotu
  • Można przetworzyć więcej FFT lub IFFT

GPU

  • 45% szybszy wyświetlacz niż PS5
  • Śledzenie promieni 2-3x (w niektórych przypadkach x4)
  • 33,5 teraflopa
  • Rozwiązanie PSSR (PlayStation Spectral Supersolution Upscaling).
  • W przyszłej wersji pakietu SDK planowana jest obsługa rozdzielczości do 8K
  • Niestandardowa architektura uczenia maszynowego
  • Akcelerator AI, obsługuje 300 TOPS dla 8-bitowej arytmetyki / 67 TFLOPS dla 16-bitowej liczby zmiennoprzecinkowej

Cena PlayStation 5 Pro

Chociaż nie podano ceny, według szacunków Digital Foundry PlayStation 5 Pro będzie kosztować około 599 dolarów, być może nawet bez napędu dyskowego.

Data premiery PlayStation 5 Pro

Z własnego raportu Insider Gaming wynika, że ​​zestawy deweloperskie PS5 Pro są dostępne dla własnych studiów od września ubiegłego roku, a dla zewnętrznych deweloperów od początku tego roku, a zestawy testowe ukażą się w najbliższej przyszłości, przed wstępnym Wydanie świąteczne 2024 – które, jak twierdzi IG, może się zmienić. Bez tytułów własnych na kartach na ten rok.