Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Długotrwałe badanie COVID obejmowało 3000 przypadków australijskich w zeszłym roku. Oto co znalazłem

Kiedy Jolly Trail zaraziła się koronawirusem w San Francisco w marcu zeszłego roku, spodziewała się, że objawy potrwają dwa tygodnie.

Ale miesiące później nadal cierpiała na skutki COVID-19.

„Objawami, które miałam na początku były kaszel, gorączka, wysypka i ból głowy” – powiedziała o 7.30.

„Straciłem zmysł węchu po trzech dniach.

Potem w grudniu znów miałem poważne objawy… [including] Suchy kaszel. Nie sądzę, żebym miała gorączkę, ale było wyczerpanie i zmęczenie, a potem ten kaszel, który mnie przestraszył”.

Jak dotąd 51-letnia Trill nadal odczuwa znaczne zmęczenie, które, jak mówi, może być spowodowane koronawirusem.

„Naprawdę nie wiem, co z tym zrobić” – powiedziała.

Od wirusa, który infekuje moje ciało, do wirusa jako całości, który infekuje świat, jest ich tak wiele [that’s] nieznany.”

I ma rację – niewiele wiadomo o długotrwałym zjawisku COVID, głównie dlatego, że wirus jest stosunkowo nowy.

Nowe badania oferują wgląd

W Sydney Bette Liu, profesor nadzwyczajny zdrowia populacji na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, przeprowadziła jedno z najbardziej kompleksowych badań nad długotrwałym COVID na świecie.

Spośród 30 000 pacjentów z koronawirusem w Australii dr Liu śledził około 3000 przypadków w Nowej Południowej Walii, około 95 procent osób, które zaraziły się wirusem w tym stanie między styczniem a majem ubiegłego roku.

„Unikalną cechą tego badania jest to, że staraliśmy się śledzić każdego, u którego zdiagnozowano i myślę, że to duża różnica [compared to] Wiele innych badań.”

Kobieta w czerwonej masce z wieżą Sydney Centrepoint w tle
Obszerne badanie objęło 3000 pacjentów, którzy w zeszłym roku mieli pozytywny wynik testu na COVID-19, aby dowiedzieć się więcej o fenmenonie, powszechnie znanym jako COVID-19. (

AAP: Mick Tsikas

)

Okazało się, że 80 procent badanych pacjentów wyzdrowiało w ciągu miesiąca, a mniej niż 5 procent nadal miało objawy trzy miesiące po postawieniu diagnozy.

Ta pięcioprocentowa liczba jest znacznie niższa niż szacunki przewidywane w innych raportach, a niektóre badania twierdzą, że ponad połowa pacjentów nadal będzie miała objawy kilka miesięcy po postawieniu diagnozy.

Dr Liu uważa, że ​​duża próba pacjentów wykorzystana w jej raporcie dostarczyła najdokładniejszego obrazu prawdopodobieństwa, że ​​ludzie będą zarażać się COVID-19 przez długi czas.

Ostrzegła jednak, że zaawansowany wiek i leżące u podstaw problemy zdrowotne znacznie zwiększają szansę na wolniejszy powrót do zdrowia.

„To, co jest naprawdę ważne w tym badaniu, to oszacowanie prawdopodobieństwa wyzdrowienia z COVID-19” – powiedziała o 7.30.

Ale niektórzy, którzy nie należą do tej kategorii, mają nadzieję, że to najnowsze badanie może rzucić światło na pozornie niekończącą się chorobę.

Mirabai Nicholson McKellar, lat 36, zaraziła się koronawirusem w Berlinie w marcu 2020 r. Nadal żyje z konsekwencjami, których końca nie widać.

„Wcześniej byłam po trzydziestce, byłam młoda, stosunkowo sprawna, byłam surferką, mieszkałam w obcym kraju i miałam przygody. Teraz mieszkam w przyczepie kempingowej mojego brata, ponieważ nie mogę pracować” powiedziany.

Kobieta Byron Bay, Mirabai Nicholson McKellar, pozuje do zdjęcia na tle liściastego drzewa.
Mirabee Nicholson-McKellar była w dobrej formie i zdrowa, zanim zachorowała na COVID-19 w zeszłym roku. (

W dostawie: Mirabai Nicholson-McKellar.

)

Powiedziała, że ​​niewiedza, kiedy jej objawy ustąpią, jest najbardziej frustrującym aspektem jej choroby.

„To całkowicie zmieniło moje życie”, powiedziała o 7.30. „Zmieniło moją zdolność do pracy, pracy, a nawet posiadania przyjaciół, ponieważ nie mam energii”.

„To część wyzwania z tym, że jest ich tak wiele [that is] nieznany. Nikt nie może mi powiedzieć, czy mi się polepszy, czy kiedy się polepszy.

„Czuję prawdziwą ulgę, słysząc, że od tak dawna prowadzone są badania nad występowaniem COVID, ponieważ jest to tak trudne.

Trail podziela pogląd Nicholsona McKellara.

Życie po wirusie Corona było dla niej trudne. Straciła pracę i wciąż walczy o powrót do normalnego zdrowia.

Brązowowłosa kobieta uśmiecha się trzymając kudłatego psa.
Nowa towarzyszka Jolly Trail, Hershey, pomogła w jej zdrowiu psychicznym. (

ABC News: Elena De Bruyne

)

Kupiła szczeniaka Hershey, aby pomóc jej odzyskać zdrowie psychiczne. Ma nadzieję, że z jej wyjątkowo długiej walki z wirusem wyniknie coś dobrego.

„Chociaż nie ma pewności co do tego, co zrobił wirus, w rzeczywistości tak jest [creating] Dalsze badania nad wirusami lub innymi objawami”.

Obejrzyj całą historię dziś wieczorem o 7.30 w telewizji ABC i oglądam.

Pobierz formularz…

READ  Montuje się najnowszą kapsułę NASA-SpaceX | Zachodnia australia