Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

– Dodatkowy kapitał na projekty PV w Polsce

– Dodatkowy kapitał na projekty PV w Polsce

Pierwsza transza w wysokości 12 mln euro zostanie wykorzystana na refinansowanie portfela 50 elektrowni fotowoltaicznych o mocy 48 MW. Sunfarming Polska IPP GmbH & Co. KG („Sun IPP”) będzie finansowana z pożyczki podporządkowanej, która skupia pod jednym dachem obecnie działające projekty Sunfarming w Polsce i została ustanowiona specjalnie na potrzeby partnerstwa. Capcora działała jako wyłączny doradca finansowy Sunfarming przy transakcji. Zamknięcie finansowe nastąpiło pod koniec grudnia 2022 roku.

Finansowanie mezzanine jest denominowane w euro i ma okres obowiązywania 20 lat. Centralnym elementem struktury było odpowiednie zabezpieczenie walutowe, ponieważ projekty były opłacane w polskich złotych. Wspólnie z ekspertami opracowano solidne rozwiązanie, które umożliwiło zarządzającemu aktywami Hansainvestt Real Assets sfinansowanie transakcji z niską premią za ryzyko, mimo że waluta nie odpowiada profilowi ​​płynności.

System kontraktów różnicowych zapewnia ochronę przed inflacją

Sunfarming, zarządzana przez właściciela firma z siedzibą w Ergner pod Berlinem, wykorzysta środki finansowe na budowę większej liczby parków fotowoltaicznych. Poza rodzimym rynkiem w Niemczech, Polska jest największym rynkiem dla Sunfarming. Firma jest jednym z pionierów na polskim rynku, który ustanowił nowy dodatkowy rekord około pięciu gigawatów w 2022 roku i był największym rynkiem fotowoltaiki w Europie po Niemczech i Hiszpanii.

przegapiłeś? 183 MW nowych projektów PV w Polsce i Rumunii

„Cieszymy się, że zostaliśmy wprowadzeni na polski rynek energii odnawialnej z dotychczasowym partnerem, który działa na polskim rynku od wielu lat i ma już znaczące osiągnięcia. Jesteśmy przekonani, że Polska oferuje nam ogromne możliwości rozwoju. system różnicowy zapewnia również ochronę przed inflacją przychodów z energii elektrycznej, co jeszcze bardziej chroni naszą inwestycję” – powiedział Christoph Lueken, dyrektor ds. infrastruktury zarządzania portfelem w Hansainvest Real Assets.

Złożona transakcja

„Rozszerzamy naszą udaną współpracę z Hansainvest Real Assets. Polska jest naszym drugim kluczowym rynkiem i jesteśmy wdzięczni za zaufanie do naszej pracy, co jest podkreślone w przedłużeniu partnerstwa. Rok 2022 pokazuje potencjał bierności w Polsce. zabierając naszych partnerów w tę podróż. Jesteśmy zachwyceni” – powiedział Martin Daschke, dyrektor zarządzający SunFarming Group i Sun IPB.

READ  Yara Marine Technologies otwiera sklep w Polsce

Również interesujące: Finansowanie obligacyjne dla nowych parków fotowoltaicznych na Węgrzech

„Ta transakcja jest jedną z nielicznych transakcji finansowania mezzanine na wciąż młodym, ale rozwijającym się rynku fotowoltaiki. Finansowanie w euro stanowi wyzwanie dla branży ze względu na długoterminowy brak płynności wymiany walutowej. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego kompleksu transakcji i już pomogliśmy Sunfarming w ustrukturyzowaniu tymczasowego finansowania budowy i refinansowaniu bankowym.” Bernhard Hoffmann, dyrektor działu energii i infrastruktury Capcora, wyjaśnia.

W transakcji Hansainvest Real Assets wspierali Dentons, Baker Tilly oraz Renerco Plan Consult. W imieniu Sunfarming Group doradcami prawnymi byli Bird&Bird oraz Rödl&Partner, a Capcora wyłącznie jako obowiązkowy doradca finansowy. (hcn)