Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump broni swojego „przyjaciela” po tym, jak Bolsonaro wniósł oskarżenie o COVID

Członkowie komisji w tak zwanej grupie senatorów G7, którzy nie pochodzą z bazy Bolsonaro, zgodzili się w większości punktów raportu. Spotkali się w poniedziałek, aby opracować ostateczne poprawki do scenariusza.

pobieranie

Zmiany obejmują zalecenie obciążenia dodatkowych 13 osób, w tym wielu obecnych lub byłych pracowników departamentu zdrowia, a także gubernatora ciężko dotkniętego stanu Amazonas. Raport końcowy zaleca akty oskarżenia dwóch firm i łącznie 78 osób, w tym Bolsonaro, urzędników administracji, kilkudziesięciu sojuszników i trzech synów prezydenta, którzy są politykami.

Dodaje również naruszenie rzekomego rozpowszechniania fałszywych wiadomości po transmisji Bolsonaro na żywo w mediach społecznościowych w zeszłym tygodniu, która błędnie twierdzi, że ludzie w Wielkiej Brytanii, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki, złapali AIDS szybciej niż oczekiwano.

Raport zawiera również zalecenia dotyczące dwóch zarzutów „przestępstwa odpowiedzialności”, które stanowią podstawę odpowiedzialności. Ale przewodniczący Izby Reprezentantów Arthur Lera, zagorzały sojusznik Bolsonaro, będzie musiał podjąć głosowanie w sprawie otwarcia procedury impeachmentu – co jest uważane za bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że Lera obecnie zajmuje się ponad 120 innymi wnioskami o impeachment, zgodnie z informacjami organu ustawodawczego. .

Senator Flavio Bolsonaro, jeden z synów prezydenta, nazwał raport słabym prawnie i umotywowanym politycznie.

„Intencją niektórych senatorów z komisji śledczej jest spowodowanie największego zużycia prezydenta” – powiedział dziennikarzom.

Kilka minut po zakończeniu dochodzenia były prezydent USA Donald Trump powiedział w oświadczeniu, że popiera prezydenta Brazylii.

„Prezydent Jair Bolsonaro i ja zostaliśmy dobrymi przyjaciółmi w ciągu ostatnich kilku lat. Ciężko walczy o mieszkańców Brazylii i kocha ich – tak jak ja ludzi w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Trump. „Brazylia ma szczęście, że ma człowiek taki jak Jair Bolsonaro pracujący z nimi. Jest wspaniałym prezydentem i nigdy nie zawiedzie mieszkańców swojego wspaniałego kraju! „

READ  Uwięziony lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny trafi do szpitala

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, w centrum, z ówczesnym prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas kolacji na Florydzie w zeszłym roku.przypisane mu:AP

Wcześniejszy projekt zalecał oskarżenie prezydenta o morderstwo i ludobójstwo, ale odrzucono go jeszcze przed przedstawieniem go w zeszłym tygodniu. Niektórzy członkowie komisji kwestionowali takie oskarżenia, podczas gdy inni wyrażali obawy, że zarzuty dotyczące plotek mogą podważyć wiarygodność raportu.

Ostatnie posiedzenie komisji senackiej w sprawie śledztwa zakończyło się minutą ciszy dla ofiar wirusa w Brazylii.

AP

Uzyskaj bezpośrednią notatkę od naszego obcokrajowca korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.