Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Druga część Cyberpunka 2077 może już zawierać tryb wieloosobowy

Druga część Cyberpunka 2077 może już zawierać tryb wieloosobowy

Kontynuacja Cyberpunka 2077, obecnie nosząca kryptonim Orion, owiana jest całkowitą tajemnicą. Poza tym, że jest w fazie rozwoju, o projekcie nie wiemy prawie nic. Jedno, co wiemy, to to, że deweloper CD Projekt Red poważnie rozważa wprowadzenie tym razem trybu wieloosobowego.

Początkowo planowano grę wieloosobową w strzelance pierwszoosobowej z otwartym światem na rok 2020, ale z powodu katastrofalnej premiery gry zespół był zmuszony dołożyć wszelkich starań, aby ugasić liczne pożary płonące na wypełnionych neonami ulicach Cyberpunka. Night City 2077. W rezultacie wszystko, co CDPR ugotowało w piekarniku do tworzenia gier wieloosobowych, musiało zostać wyjęte i ostudzone, aby sama gra mogła osiągnąć stan, w którym można grać, co twórcy zrobili z rozmachem. Po ukończeniu Cyberpunka 2077 i przejściu studia do innych projektów – w tym kontynuacji gry z 2020 roku – CDPR ponownie myśli o trybie wieloosobowym.

CDPR bada możliwość gry wieloosobowej w Cyberpunk 2077

W Wywiad z Reutersem, współprezesi CDPR, Adam Badowski i Michał Nowakowski, opowiedzieli krótko o niezliczonej liczbie innych gier, nad którymi pracuje obecnie studio. Żaden z nich nie podał zbyt wielu szczegółów na temat tych projektów, ale obaj potwierdzili, że kontynuacja Cyberpunka 2077 jest obecnie „w fazie koncepcyjnej”, a do końca roku planuje się pracować nad nią około 80 programistów. Nowakowski powiedział też, że firma „rozważa dodanie elementów rozgrywki wieloosobowej” do kontynuacji Cyberpunka 2077, ale nie szerzej rozwijał już tej wypowiedzi. Wyjaśnił jedną rzecz, nad którą pracuje zespół: jak wykorzystać moc sztucznej inteligencji.

„Wierzymy, że tak [artificial intelligence] „To coś, co może pomóc usprawnić pewne procesy w produkcji gier, ale nie zastąpi ludzi” – powiedział Nowakowski. Brzmi nieźle, ale czas pokaże, w jaki sposób sztuczna inteligencja będzie w przyszłości wykorzystywana w grach firmy.

READ  Zestaw do rzeczywistości mieszanej pomaga mierzyć lasy

Kotaku skontaktował się z CDPR w celu uzyskania komentarza.

W komentarzach Badowskiego i Nowakowskiego na temat trybu wieloosobowego nawiązuje się do stanowiska CDPR z października 2022 r., kiedy firma ujawniła zamiar wprowadzenia trybu wieloosobowego do swoich nadchodzących gier, a w znanych nam pracach jest ich pięć. Nie jest jasne, jaką formę przyjmie tryb wieloosobowy, gdy pojawi się w grach opracowywanych przez polskie studio, ale przynajmniej wiemy, że jest on realny i (prawdopodobnie) nadejdzie. Miejmy tylko nadzieję, że tak jak obiecał już CD Projekt Red, jego twórcy nie będą musieli się specjalnie starać, aby to wszystko urzeczywistnić.