Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Duże obawy związane z nowymi opłatami za wstęp na Bali

Duże obawy związane z nowymi opłatami za wstęp na Bali

Jest jeszcze za wcześnie na wprowadzenie nowego podatku turystycznego na Bali, ale liderzy branży turystycznej już wyrażają swoje obawy.

Australijczycy udający się na Bali będą teraz musieli dodatkowo zapłacić za wizytę na tej popularnej wyspie. Na wszystkich zagranicznych turystów wjeżdżających na ten obszar nałożono podatek w wysokości 15 dolarów. Indonezyjscy turyści będą zwolnieni z nowych zasad. Władze twierdzą, że opłaty mają na celu ochronę środowiska i kultury wyspy. Szacuje się, że co roku to wakacyjne miejsce odwiedza 260 000 Australijczyków.

Indonezja spodziewa się, że dzięki nowej opłacie wynoszącej 15 dolarów od osoby przyniesie w tym roku od samych australijskich turystów ponad 18 milionów dolarów.

Najważniejszymi zagranicznymi gośćmi odwiedzającymi tę popularną wakacyjną wyspę są Australijczycy.

Podatek został nałożony w środę i jest promowany jako sposób na ochronę kultury i środowiska Bali oraz tworzenie zrównoważonej turystyki.

Liderzy turystyki, którzy popierają podatek, stwierdzili, że ważne jest, aby turyści nie czuli się oszukani.

Zagraniczni goście, aby wjechać na Bali, muszą teraz uiścić opłatę turystyczną w wysokości 15 dolarów, niezależnie od opłaty wizowej. Zdjęcie: Sonny Tembilaka/AFP

Putu Winastra, szef oddziału Stowarzyszenia Indonezyjskich Biur Turystyki i Podróży na Bali, stwierdził, że istnieje potrzeba przeprowadzenia niezależnego audytu, a zebrane pieniądze powinny zostać wydane w sposób widoczny dla opinii publicznej. Bali słońce.

„Żeby zagraniczni turyści naprawdę w to uwierzyli. Oczywiście pieniądze nie będą małe.”

Jak podaje placówka, Sang Putu Eka Pertama w imieniu Indonezyjskiego Stowarzyszenia Liderów Gościnności stwierdziła, że ​​należy regularnie zgłaszać wszystkie wpływy z wydatków.

„Wdrożenie powinno być przejrzyste, aby turyści odczuli korzyści i byli dumni z wniesionego wkładu” – stwierdził.

Mówi się, że pieniądze zostaną wydane na ochronę kultury i środowiska Bali. Zdjęcie: iStock

Indonezyjska minister turystyki Sandiaja Ono powiedziała portalowi news.com.au, że nowe pieniądze z podatku turystycznego zostaną wydane na utrzymanie Bali w czystości i zrównoważonym rozwoju.

READ  Rosja sygnalizuje malejące cele wojenne, gdy Ukraińcy zbliżają się do Kijowa

„Ale odgrywa także kluczową rolę w ochronie i promowaniu kultury balijskiej, która obejmuje zwyczaje, tradycje, sztukę kulturalną i lokalną mądrość, aby zachować duchową aurę Bali” – dodał.

Oczekuje się również, że fundusze „ulepszą usługi informacyjne dotyczące turystyki kulturalnej na Bali oraz zbudują wysokiej jakości infrastrukturę i obiekty transportu publicznego” – powiedział.

Rządowa strona internetowa Love Bali wyjaśnia, że ​​plan ma na celu rozwój zintegrowanej infrastruktury lądowej, morskiej i powietrznej.

Pieniądze zostaną wykorzystane przede wszystkim na „poprawę gospodarki odpadami oraz ochronę obiektów kulturowych i lokalnego środowiska” – powiedziała portalowi news.com.au wiceminister turystyki Indonezji Ni Madi Ayu Martini, kiedy odwiedziła Melbourne w październiku ubiegłego roku.

Gospodarka odpadami od dawna stanowi problem w tym popularnym miejscu wakacyjnym, a najnowsze zdjęcia plaży Kuta pokazują plażę zaśmieconą stosami plastikowych butelek, pojemników po żywności i porzuconych toreb na zakupy.