Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dzięki tym darmowym aplikacjom AI możesz zaoszczędzić 20 USD miesięcznie na ChatGPT

Dzięki tym darmowym aplikacjom AI możesz zaoszczędzić 20 USD miesięcznie na ChatGPT

To mit, że do obsługi usług AI potrzebne są superwydajne komputery w chmurze. Tak naprawdę na Twoim komputerze PC lub Mac możesz uruchamiać aplikacje, które szybko przesyłają strumieniowo teksty generowane przez sztuczną inteligencję, co pozwala zaoszczędzić 20 dolarów miesięcznie za usługi takie jak ChatGPT Plus.

Te aplikacje są bezpłatne i łatwe w użyciu. Umożliwiają wybór spośród różnych dużych modeli językowych (LLM), które mają określone mocne strony, takie jak generowanie odpowiedzi tekstowych lub pisanie kodu.

Mogą nie mieć pełnych możliwości ChatGPT — na przykład nie mogą tworzyć obrazów ani przeglądać plików ani dokumentów. Mogą jednak szybko wykonać dużą liczbę zadań AI, takich jak pisanie e-maili i SMS-ów na stronę internetową lub wyjaśnianie trudnych pojęć prostym językiem angielskim.

Co więcej, robią to wszystko bez wysyłania Twoich danych osobowych do chmury i bez pobierania ani grosza. Aby w nią zagrać, nie potrzebujesz nawet połączenia z Internetem.

Oto jak bezpłatnie uruchomić dwie niezwykle potężne aplikacje AI na komputerze PC lub Mac.

Styczeń

Styczeń Jest to bardzo łatwa w obsłudze aplikacja AI, która działa na komputerach z systemem Windows, Mac i Linux.

Po pobraniu go na komputer pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać model AI (lub LLM), którego chcesz używać z aplikacją. Możesz uruchomić wiele szablonów, a większość z nich można pobrać i używać bezpłatnie. (Na liście dostępnych szablonów zobaczysz także ChatGPT, ale pamiętaj, że będziesz potrzebować płatnego dostępu do API OpenAI, aby ChatGPT działał w styczniu.)

Który model wybrać? Model Trójcy jest dobrym wyborem do zadań ogólnych, takich jak pisanie tekstów lub wyjaśnianie pojęć. Model Gemma jest również zbudowany w oparciu o tę samą technologię sztucznej inteligencji, która napędza sztuczną inteligencję Google Gemini i warto ją wypróbować.

READ  PSVR 2 jako monitor komputerowy, możliwy wyciek części zestawu słuchawkowego Apple

Styczniowa lista modeli AI pokazuje, ile miejsca zajmą na Twoim komputerze. Mniejsze modele mogą zajmować tylko gigabajt lub dwa; Bardziej złożone modele mogą zająć 30 lub 40 GB. Jan ostrzeże Cię również, jeśli nie masz wystarczającej ilości pamięci komputera (RAM) do uruchomienia niektórych modeli, ale większość komputerów stacjonarnych i laptopów powinna bez problemu obsłużyć podstawowe modele.

Po wybraniu i pobraniu modelu(ów) możesz kliknąć dymek czatu w prawym menu, aby rozpocząć rozmowę ze swoją sztuczną inteligencją. W lewym okienku znajdują się pewne ustawienia, które możesz dostosować przed rozpoczęciem czatu.

Ustawienia formularza umożliwiają wybranie modeli AI pobranych w celu czatowania. Pole Pomoc pozwala dostosować odpowiedzi, które otrzymasz od Asystenta AI. Na przykład, jeśli używasz sztucznej inteligencji do napisania przewodnika dla dzieci, możesz dodać instrukcje typu „Wyjaśnij wszystko tak, jakbyś miał osiem lat”.

Teraz możesz po prostu zacząć rozmawiać. Jednym z zadań, w którym aplikacje takie jak Jan przodują, jest pisanie służbowych e-maili w punktach. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twoje umiejętności językowe nie są zbyt dobre lub cierpisz na dysleksję.

Na przykład dałem modelowi Trinity następujące instrukcje: „Pomagasz mi pisać e-maile do firmy zajmującej się naprawą samochodów”.

Następnie powiedziałem jej: „Napisz e-mail do pani Taylor. Podziękuj jej za e-mail. Powiedzmy, że możemy obejrzeć jej samochód o 9:00 w środę, 27 marca. Zaparkuj samochód w zatoce C i zostaw kluczyki w skrytce w recepcji. Zostawisz wiadomość na jej komórce, gdy samochód będzie gotowy do odbioru.

W ciągu kilku sekund napisał całkowicie profesjonalny e-mail składający się z pięciu akapitów, zawierający wszystkie istotne szczegóły, które można było łatwo skopiować i wkleić do aplikacji pocztowej za pomocą ikon pojawiających się u dołu każdej odpowiedzi. To świetny przykład tego, jak bezpłatne narzędzie AI może wnieść rzeczywistą wartość biznesową.

READ  Jak wykorzystać je online i w grze

Studio LM

Studio LM Bardzo podobny do Jana. Pozwala wybierać z listy modeli AI do pobrania, rozmawiać z AI, a nawet uruchamiać własny serwer AI podobny do ChatGPT, jeśli masz możliwości techniczne, aby go skonfigurować.

Interfejs jest bardziej ekscentryczny niż Jan, ale może odpowiadać bardziej zaawansowanym użytkownikom, zwłaszcza programistom.

LM Studio również ma ugruntowaną pozycję od jakiegoś czasu i ma bardzo aktywną społeczność użytkowników na Discordzie, chociaż dyskusje toczą się zwykle na bardziej technicznym poziomie.

Gdy zaczniesz rozmawiać w LM Studio (kliknij dymek czatu w lewym menu, aby rozpocząć nowy czat), w prawym panelu znajdziesz szereg ustawień, w tym bardzo przydatne ustawienia urządzenia. Pozwala to ograniczyć ilość zasobów komputera wykorzystywanych do uruchomienia AI. Jeśli chcesz uzyskać szybsze odpowiedzi, przesuń suwak w prawo. Jeśli stwierdzisz, że LM Studio wywiera zbyt duży nacisk na Twój komputer, przesuń go w lewo.

Po raz kolejny LM Studio zapewnia dostęp do szablonów odpowiednich do ogólnych zadań czatu/skryptów lub tych specyficznych dla programowania.

W sekcji Playground LM Studio (kliknij ikonę joysticka w lewym menu) możesz także uruchomić wiele modeli AI jednocześnie, aby zobaczyć, które z nich dają najlepsze wyniki. Poprosiłem moje modele Gemini i Lamy o napisanie wypunktowanych instrukcji dotyczących usuwania aplikacji w systemie Windows 11.

Gemma dała mi dwa różne sposoby, aby to zrobić, chociaż ten zestaw instrukcji, który dał Lama, był łatwiejszy do wykonania. Ale przy tak wielu modelach AI pracujących dla Ciebie w tym samym czasie, możesz wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy!

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.