Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dzisiaj NASA celuje w powrót do domu załogi 5 astronautów

Dzisiaj NASA celuje w powrót do domu załogi 5 astronautów

Astronauci z załogi SpaceX’s Crew-5 zamierzają opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w czwartek, kończąc pięciomiesięczny pobyt na pokładzie obiektu.

Obecny plan przewiduje, że astronauci NASA, Josh Cassada i Nicole Mann, wraz z japońskim Koichi Wakatą i rosyjską Anną Kikiną, wyciągną ze stacji kosmicznej na pokładzie swojego statku kosmicznego Crew Dragon o 17:05 ET przed startem o 21:25 czasu wschodniego . piątek, 10 marca.

NASA i SpaceX pierwotnie zamierzały w czwartek rano odłączyć Crew Dragon, ale silne wiatry w miejscu wodowania skłoniły zespół misji do opóźnienia odlotu.

Agencja kosmiczna powiedziała, że ​​chociaż teraz celuje w czwartkowe popołudnie, nadal ocenia warunki pogodowe, więc czasy mogą jeszcze ulec zmianie.

Agencja kosmiczna udostępniła krótki film pokazujący najważniejsze momenty z czasu Crew-5 na pokładzie laboratorium kosmicznego w ciągu ostatnich 154 dni.

„Często jestem pytany:„ Czego się nauczymy? ”- mówi Casada w filmie [while we’re aboard the ISS]i wiem, że jeśli już wiemy, co znajdziemy, nie ma powodu, by zajmować się nauką. Powodem, dla którego zajmujemy się nauką, jest to, że nie wiemy, co znajdziemy, ale wiem, że będzie to absolutnie niesamowite. „

Opracowany przez NASA Trochę bardziej sucho: „Podczas pobytu na pokładzie laboratorium na orbicie ci członkowie załogi brali udział w badaniach naukowych i demonstracjach technologii, aby pomóc przygotować ludzi do przyszłych misji eksploracji kosmosu i przynieść korzyści ludzkości z powrotem na Ziemię”.

Oprócz pracy naukowej i okazjonalnych spacerów kosmicznych, członkowie załogi byli także świadkami bardzo niezwykłego wydarzenia w grudniu, kiedy to wyciekł zadokowany statek kosmiczny Sojuz, który unieruchomił kapsułę. Wydarzenie to skłoniło Rosję do wysłania lotu zastępczego dla rosyjskich kosmonautów i jedynej astronautki NASA, która użyła uszkodzonego statku kosmicznego, aby dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej we wrześniu ubiegłego roku.

READ  Model matematyczny pokazuje, jak warianty SARS-CoV-2 mogą wpływać na przebieg pandemii

Wyjazd z Crew-5 pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca na pokładzie stacji. Po przybyciu Crew-6 w miniony weekend w obiekcie mieszkało i pracowało 11 astronautów. Zwykła populacja wynosi około sześciu.

Zalecenia redaktorów