„W tym badaniu przeszkoliliśmy sieć, aby przekształcić prosty przebieg w bardziej złożone typy przebiegów” – powiedział Hochstetter.
W symulacji dostosowali amplitudę i częstotliwość sygnału elektrycznego, aby dowiedzieć się, gdzie wystąpiłaby najlepsza wydajność.
„Odkryliśmy, że jeśli naciskasz sygnał zbyt wolno, sieć robi to samo w kółko bez uczenia się i rozwoju. Jeśli naciskamy zbyt mocno i zbyt szybko, sieć staje się nieobliczalna i nieprzewidywalna”.
Naukowcy z University of Sydney ściśle współpracują ze współpracownikami z Międzynarodowe Centrum Nanomateriałów Tektonicznych W NIMS w Japonii i Uniwersytet Kalifornijski Profesor Konsik jest stypendystą Fulbrighta. Systemy nanoprzewodowe zostały opracowane w NIMS i UCLA, a pan Hochstetter opracował analizę, współpracując ze współautorami i innymi doktorantami, Romaine Chu A Alon Loeffler.
Zmniejsz zużycie energii
Profesor Koncic powiedział, że konsolidacja pamięci i procesów ma ogromne praktyczne zalety dla przyszłego rozwoju sztucznej inteligencji.
„Algorytmy muszą szkolić sieć, aby wiedziała, któremu skrzyżowaniu należy nadać odpowiednie „obciążenie” lub wagę informacji, które pochłaniają najwięcej mocy” – powiedziała.
„Opracowywane przez nas systemy eliminują potrzebę stosowania takich algorytmów. Po prostu pozwalamy sieci na opracowanie własnego ważenia, co oznacza, że musimy martwić się tylko o sygnał przychodzący i wychodzący, czyli strukturę znaną jako „przetwarzanie zbiornikowe”. Wagi sieci są samodzielne. -adaptacyjna, potencjalnie wyzwalająca dużo energii.”
Oznacza to, że wszelkie przyszłe systemy sztucznej inteligencji, które wykorzystują takie sieci, będą miały znacznie mniejszy ślad energetyczny – powiedziała.
Reklama
Autorzy potwierdzają korzystanie z zasobu HPC Artemis w Centrum Informatyczne Sydney SydneyOśrodek Badań Podstawowych Uniwersytetu Sydney.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka