Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak Thomas Pesquet świętował 14 lipca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?

Z kosmosu astronauta Thomas Pesquet świętował 14 lipca z kolegami na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jak wygląda Narodowy Dzień Astronautów? Co było w menu na uczczenie tej okazji?

Po raz pierwszy w swojej karierze Thomas Pesquet świętuje 14 lipca w kosmosie. Astronauci ciężko pracują na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Thomas Pesquet wyjaśnił, że codziennie przeprowadzają kilka eksperymentów, które zazwyczaj koncentrują się na medycynie, fizjologii i komórkach macierzystych, piłkarzowi Kylianowi Mbappe podczas wideokonferencji.

Thomas Bisquet świętuje 14 lipca na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – Kredyty: Europejska Agencja Kosmiczna/NASA – T. Biscuits

Astronauci mają jednak prawo: 2 lub 3 dni urlopu na 6 miesięcy. Od Święta Narodowego USA, 4 lipca, które wypada w niedzielę, 14 lipca był idealnym czasem na zrobienie sobie wolnego. Zasłużone wytchnienie dla astronautów, którzy niedawno rozmieścili panele słoneczne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Thomas Pesquet i jego amerykański kolega Shane Kimbrough przeprowadzili już kilka spacerów kosmicznych w celu zainstalowania i rozmieszczenia nowych paneli słonecznych iROSA.

Francuski obiad dla astronautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Thomas Pesquet przygotował niespodziankę dla swoich amerykańskich, rosyjskich i japońskich kolegów, aby odpowiednio uczcić Święto Narodowe Francji. Na swoim koncie udostępnił kilka zdjęć z tego dnia the Świergot. Znajdziesz je w poniższym tweecie. Z tej okazji astronauci założyli koszulki w barwach Francji. Nosił też Thomas Pesquet tradycyjne francuskie kapelusze.

Francuski astronauta wyjaśnił, że: Starałem się uświetnić tę okazję francuską kolacją, flagami i kilkoma zdjęciami Francuza widzianego z USA – dzięki moim trenerom SpaceX na wyjątkowym skrawku świata. SpaceX już zaprezentowało Thomasowi Pesquetowi top w kształcie półksiężyca. bez asc Poza jedynym rozczarowaniem astronauty 14 lipca.

Ponadto Thomas Pesquet nie ujawnił dokładnej zawartości francuskiego menu przygotowanego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nadal możemy zobaczyć stworzony obraz Przystawki – danie główne – sery – desery. Bardzo klasyczna kolacja, ale być może astronauci nie są przyzwyczajeni do jej jedzenia. Niektóre z oferowanych dań to na przykład muszle z foie gras, wołowina czy łosoś z kandyzowaną cytryną, a nawet wołowina po burgundzku.

Źródło : Space.com

READ  Oto jak menopauza może wpłynąć na Twój sen i regenerację organizmu