Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Elementy budulcowe życia przetrwały w chmurach siarki na Wenus

Elementy budulcowe życia przetrwały w chmurach siarki na Wenus

Nie chciałbyś być teraz na Wenus. Albo naprawdę jakikolwiek dzień. Ciśnienie atmosferyczne i temperatura są tak wysokie, że spłaszczają się i natychmiast gotują. Jest o wiele bardziej znośny w chmurach planety, z klimatem tropikalnym i normalnymi temperaturami na Ziemi – pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko użyciu kwasu siarkowego. To zdecydowanie niegościnne miejsce, w którym nie możemy być gdziekolwiek, ale czy niektóre stworzenia będą w stanie przetrwać? Nowe dowody sugerują, że nie ma to wpływu na przynajmniej jego podstawowe składniki.

Praca profesor Sarah Seager, jej syna i zespołu dotyczyła aminokwasów, elementów budulcowych białek niezbędnych do życia. Zespół chciał wiedzieć, jak silnie kwaśne środowisko wpływa na te cząsteczki. Odkryli, że 11 z 20 przetestowanych aminokwasów pozostało niezmodyfikowanych, a tylko osiem innych zostało zmodyfikowanych w swoich łańcuchach bocznych po czterech tygodniach z wyjątkowo wysokim stężeniem kwasu siarkowego.

Ta najnowsza praca następuje po A Poprzednie badanie Seager na temat stabilności zasad DNA w kwasie siarkowym. Zasady te są składnikami tworzącymi DNA i RNA. Mogli także przetrwać bez szwanku w trudnych warunkach chmur Wenus.

„Właściwości chemiczne stężonego kwasu siarkowego tak bardzo różnią się od właściwości wody, że nasze wyniki mogą wydawać się nieoczekiwane” – napisali naukowcy w swoim niedawnym artykule. „Nasze odkrycia pomagają rzucić wyzwanie powszechnemu błędnemu przekonaniu w społecznościach astrobiologicznych i biologicznych, że chemikalia organiczne są jednolicie niestabilne w stężonym kwasie siarkowym.

Stabilność chemiczna nie jest równoznaczna z życiem, ale z pewnością oddala się od niemożliwego. Możliwość zamieszkania w chmurach Wenus jest gorącym tematem od czasu odkrycia w nich fosfiny. Cząsteczka jest wytwarzana przez formy życia na Ziemi, ale nie jest jasne, co ją tam tworzy.

Ostatecznie, aby zrozumieć, co się dzieje lub co może się wydarzyć w chmurach Wenus, musimy się tam udać. Planowanych jest wiele misji związanych z drugą skałą od Słońca. Pierwszym z nich jest A Specjalny W przyszłym roku zarówno NASA, jak i Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadzą misje mające na celu badanie planety w ciągu następnej dekady.

READ  Wariant Omicron rozprzestrzenia się szybciej, ale booster pozostaje skuteczny

„Wenus, nasza sąsiadująca planeta, jest dogodnie zlokalizowana blisko nas, co pozwala nam bezpośrednio badać cząsteczki jej chmur podczas misji kosmicznych” – napisali autorzy w swoim artykule. „Ostatecznie konieczne może być pobranie próbki atmosfery Wenus, aby zdecydowanie potwierdzić obecność życia, jeśli faktycznie tam istnieje”.

Badanie zostało zaakceptowane do publikacji w czasopiśmie Astrobiologiai jest dostępny na arXiv.

[H/T: Phys.org]