Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Festiwal muzyczny Sound of Poland to ogromny sukces

W Amfiteatrze Forest Park odbył się pierwszy doroczny festiwal muzyczny Sound of Poland.  Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób, które były zachwycone występami.

W Amfiteatrze Forest Park odbył się pierwszy doroczny festiwal muzyczny Sound of Poland. Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób, które były zachwycone występami.

Pierwszy doroczny Festiwal Muzyczny Sound of Poland odbył się w sobotę 6 sierpnia w amfiteatrze Forest Park w Queens. Frekwencja, podobnie jak pogoda, tego dnia była udana, świeciło słońce i przybyło ponad tysiąc osób. Podczas czterogodzinnego koncertu wystąpiły zespoły Dzieci PRLu, Sova, WM Project i legenda polskiej sceny muzycznej Stan Boris. Koncert poprowadzili Mateusz Pochec i Alex Rak.

Sobotni festiwal otworzył zespół Dzieci PRLu, który jest obecnie jedną z najważniejszych grup muzycznych na polskiej scenie muzycznej w Nowym Jorku. Występ zespołu, prowadzony przez organizatora imprezy, wokalistę i basistę Davida Sajkę, został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Wykonywali oryginalne kompozycje i covery znanych polskich artystów m.in. zespołu Kult.

Następny był występ zespołu Sowa Band, grupy muzyków z Filadelfii. Reprezentowali się w solidnym muzycznym stylu i pomagali podgrzać i tak już rozgrzaną atmosferę w amfiteatrze. Wykonywali piosenki polskich zespołów takich jak Dżem, Breakout czy Chłopcy z Placu Broni.

Za Sową podążył znany polski wokalista Stan Borys. Boris wraz z większością publiczności wykonał swoje największe przeboje, takie jak „Spacer Dziga Plaza”, „Dzis Bravtsevich Zygano Jus Ne Ma” i „Anna”. Pod koniec jego występu tłum zaczął skandować jego imię i zakończył gromkimi brawami.

Gdy słońce zaszło nad amfiteatrem Forest Park, na scenę wszedł projekt WM. Grupa uznanych muzyków jazzowych Krzysztof Medyna na saksofonie i Andrzej Winnicki na klawiszach. Wykonali też wiele własnych standardów jazzowych, takich jak Take Five Paula Desmonda i Crazy Girl Crazystop Komedy. Zespoły finałowe festiwalu były niewątpliwie nie lada gratką dla miłośników jazzu, a także doskonałym sposobem na zakończenie wieczoru na Festiwalu Muzycznym Sound of Poland, który był koncertem otwierającym. Organizatorzy i uczestnicy koncertu uznali koncert za spektakularny sukces.

Wielkie podziękowania dla organizatorów imprezy za bezproblemową realizację każdego aspektu festiwalu.

„Bardzo się cieszę, jak wiele osób przyjechało z całego miasta, a także spoza stanu” – powiedziała Magdalena Czajka, menedżerka zespołu Dzieci PRLu i jednego z nich. Organizatorzy wydarzenia. „Zorganizowanie festiwalu to trudne zadanie, ale teraz mogę wreszcie powiedzieć, że cała ta ciężka praca i wysiłek ogromnie się opłaciły. Chciałbym podziękować wszystkim za kulisami, którzy zgłosili się na ochotnika i pomogli w zorganizowaniu tego wspaniałego wydarzenia. Bez ich pomocy ten festiwal by się nie odbył. W przyszłym roku, w przyszłym. Planujemy ułożyć wersję i zapraszamy wszystkich do powrotu!”

Honorowym gospodarzem wydarzenia jest Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Partnerami medialnymi są: Biały Orsal – Orzeł Biały, Novi Dziennik, Super Express, Bazarinka, Dziennik Połoński i Queen’s Gazette.

Głównymi sponsorami Festiwalu Muzycznego Sound of Poland byli Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz adwokat Mariusz Śniarowski z firmy Berekman.