Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma kryptograficzna Binance omija belgijski zakaz, przekierowując użytkowników do Polski

Firma kryptograficzna Binance omija belgijski zakaz, przekierowując użytkowników do Polski

Po wyrzuceniu z Belgii w czerwcu Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, wznowiła działalność w kraju, przekierowując klientów za pośrednictwem swojej spółki zależnej w Polsce.

Binance stwierdziło, że jego polski oddział spełnia „obowiązki regulacyjne” nakładane na mieszkańców Belgii. Teraz możesz spodziewać się bezproblemowego korzystania z platformy wymiany kryptowalut.

Jednakże, zgodnie z wymogami regulacyjnymi, klienci belgijscy muszą przestrzegać przepisów określonych przez Finance Poland. Obejmuje to złożenie określonych dokumentów KYC (Know Your Customer), aby spełnić warunki polskich organów regulacyjnych.

Ruch Belgii następuje po około dwóch miesiącach Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków (FSMA) nakazał Binance wstrzymanie wszystkich usług w kraju, Powołując się na naruszenia wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Główną kwestią jest to, że obsługuje belgijskich użytkowników spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Dowiedz się o naszych wystąpieniach konferencyjnych

Oglądaj filmy z naszych poprzednich rozmów za darmo w TNW All Access →

„Pomimo kilku próśb o informacje do Binance, ten ostatni nie był w stanie wykazać w wymaganym stopniu prawnym, że osoby prawne realizujące usługi tego typu na terenie Belgii faktycznie mają siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.” FSMA.

Niemniej jednak strażnik dał Financesowi wyjście Sugeruje ona, że ​​„w Belgii można prowadzić działalność za pośrednictwem osoby prawnej podlegającej prawu innego państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. [EEA] Jest należycie uznawana przez własne państwo członkowskie. W tym Polska.

Binance zostało założone w Szanghaju, ale później przeniosło się do Tokio, a następnie na Maltę, a obecnie posiada spółkę holdingową z siedzibą na Kajmanach. Chociaż globalna giełda kryptowalut uniknęła tego najnowszego zakazu, od początku swojego istnienia napotkała kilka problemów regulacyjnych.

Binance zawiesiło świadczenie usług dla holenderskich użytkowników w lipcu, powołując się na brak licencji dostawcy usług aktywów wirtualnych. W tym samym miesiącu, tj Wycofał swój wniosek o wydanie licencji w Niemczech, ponieważ organ nadzoru finansowego tego kraju nie zgodził się na jego uwzględnienie. Dodatkowo Binance i jej dyrektor generalny Changpeng Zhao stanąć twarzą w twarz ze sprawą Ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

READ  Polski bank centralny może pozostawić stopy procentowe bez zmian w październiku, mówi gubernator

aż do Unia Europejska wdraża uchwalone niedawno Rynki kryptowalut (MiCA) Z prawnego punktu widzenia branża kryptowalut pozostaje w dużej mierze nieuregulowana pod względem wolumenu. MiCA to pierwszy na świecie kompleksowy zestaw zasad regulujących kryptowaluty i ma na celu regulację walut wirtualnych w taki sam sposób, jak zwykłych pieniędzy.