Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firmy partnerskie planują zakłady recyklingu akumulatorów BEV w Polsce i Niemczech

Firmy partnerskie planują zakłady recyklingu akumulatorów BEV w Polsce i Niemczech

Zakład recyklingu akumulatorów w Zawierzach (Fot. AE Elemental)

Elemental Strategic Metals z Zawierzy w Polsce i Ascent Elements z siedzibą w Westborough w stanie Massachusetts ogłosiły utworzenie spółki AE Elemental, spółki 50/50, której zadaniem będzie prowadzenie nowego zakładu recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Polsce.

Zakład zostanie utworzony w celu oddzielania, rozładowywania i niszczenia akumulatorów pojazdów elektrycznych w celu wytworzenia „czarnej masy”, produktu ubocznego wspomagającego produkcję nowych zestawów akumulatorów, po rozdzieleniu na poszczególne materiały, w tym materiał aktywny katody i prekursor katody.

Zakład będzie w stanie poddać recyklingowi 12 000 ton akumulatorów rocznie, czyli około 28 000 zestawów akumulatorów EV.

Budowa instalacji do ekstrakcji litu, zdolnych przetwarzać do 20 000 ton sadzy rocznie, ma rozpocząć się pod koniec 2024 r. i zostać oddana do użytku w 2026 r.

Ponadto partnerzy planują budowę kolejnego zakładu recyklingu akumulatorów pojazdów elektrycznych w środkowych Niemczech. Będzie w stanie poddać recyklingowi 25 000 ton akumulatorów lub pakietów z 58 000 pojazdów elektrycznych rocznie.

„Nasza współpraca z Ascend Elements to coś więcej niż strategiczne posunięcie w branży recyklingu akumulatorów, to krok transformacyjny w kierunku zostania głównym graczem w branży materiałów do akumulatorów” – powiedział Pavel Jarsky, dyrektor generalny Elemental Holding. „Połączenie najnowocześniejszej technologii Ascend Elements z naszą wiedzą na temat recyklingu, dużą siecią zbiórki, platformą recyklingu i globalnym zasięgiem stawia AE Elemental na wiodącej pozycji na tym rozwijającym się rynku”.

READ  Polska aresztuje hiszpańskiego dziennikarza podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji