Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

FMU gościć w czwartek światowej sławy Filharmonię Polską | Wiadomości lokalne

SPRAWOZDANIA PRACOWNIKÓW

FLORENCJA, SC – Francis Marion University Performing Arts Center gościć będzie światowej sławy Polską Orkiestrę Filharmonii Wieniawskiego w czwartek o 19:30

Bilety są dostępne, aby zobaczyć tę wielokrotnie nagradzaną orkiestrę, w skład której wchodzą jedni z najlepszych europejskich muzyków klasycznych i solistów. Pod batutą dyrygenta Wojciecha Rodka w czwartkowy występ zabrzmi Koncert skrzypcowy Czajkowskiego i nieśmiertelna II Symfonia Beethovena. 5.

„To świetna okazja dla Pee Dee, aby zobaczyć światowej sławy orkiestrę wykonującą dwa najbardziej rozpoznawalne utwory muzyki klasycznej” – powiedział Bud Simmons, dyrektor FMUPAC. „Centrum Sztuk Performatywnych FMU zostało zbudowane z myślą o tego rodzaju występach, wzmacniając wrażenia symfoniczne w miejscu wyjątkowym na całym południowym wschodzie”.

Maestro filharmonii Rodek jest znany jako jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia i od 2005 roku jest głównym dyrygentem orkiestry. Jego lista międzynarodowych nagród i wyróżnień jest bogata, w tym Polska Nagroda Teatralna dla Najlepszego Dyrygenta kategoria z 2011 roku oraz Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015 za „Zasłużony Kulturze-Gloria Artis”.

Wspieraj lokalne dziennikarstwo

Twoja subskrypcja umożliwia nasze raportowanie.

{polecany_tekst_przycisku

Z filharmonią występuje solistka Sara Dragan, skrzypaczka o międzynarodowej renomie, która w wieku 21 lat zasłużyła na miano jednej z najlepszych obecnie koncertujących artystek muzyki klasycznej. Protegowany legendarnego profesora Zakhara Brona, Dragan jest uczniem Escuela Superior de Musica Reina Sofa w Madrycie w Hiszpanii oraz Akademii Zakhar Bron w Szwajcarii.

READ  Netflix otworzy nowe biuro w Polsce