Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

FNE w Gdyni Polski FF 2021: Operacja Hiacynt

Warszawa: nowa sztuka Piotra Domolewskiego Operacja Hiacynt / Hiacynt Zostanie wyświetlony w głównym meczu Festiwal Filmowy w Gdyni20-25 odbywa się we wrześniu 2021 roku. Film powstał na zlecenie Netflix i zostanie pokazany na scenie 13 października 2021 roku.

Operacja Hiacynt To kryminał, którego akcja rozgrywa się w latach 80. i podąża za Robertem, młodym gliniarzem z zasadami, który wędruje tropem seryjnego mordercy, który atakuje homoseksualistów. Robert poznaje Areca podczas procesu. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie wiedząc, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także na życie osobiste.

Tomas Sidek gra Roberta, a Arek gra Huberta Mikowskiego. W filmie występują Ada Klebica, Tomas Soochard, Marek Kalida i Agnieszka Sochora.

Inspiracją do powstania scenariusza byli bojownicy „Hiacynta”, którzy w latach 1985-87 zaatakowali gejowskie środowisko PRL. Jednak pomimo silnego tła historycznego nie jest to film historyczny, ale fikcyjna opowieść o kłopotach w systemie, miłości i poszukiwaniu wolności” – powiedział scenarzysta Marcin Siastos.

Scenariusz został dostarczony w pierwszym wydaniu Wojny skryptowe 2015, zorganizowany konkurs Mazowieckie Warszawskie Biuro Filmowe, I to też było wśród finalistów Skrypt Pro W konkursie w 2016 roku, a także w półfinale Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego Cannes Golden Bloom (2018) oraz Konkursu Scenariuszowego LGBTQ (2019).

Producentem tego filmu jest Jonah Shimaska Statek łódka Powołany przez lokalnego producenta polskiego Netflix, Ze wsparciem Polska Wytwórnia Filmowa.

Film otrzymał entuzjastyczne recenzje w 2021 roku Festiwal Filmowy Nowy Horyzont.

Informacje o produkcie:

Producent:
Statek łódka (Polska)
Jonasz Shimaska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go wyświetlić, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

Kredyty:
Reżyser: Piotr Domalewski
Scenarzysta: Marcin Chiasto
DoP: Piotr Sobociński Jr.
Obsada: Tomas Sidek, Hubert Mikowski, Adrianna Klebika, Marek Kalida, Tomas Schuart

READ  Wzmocniona granica białorusko-polska | Canberry Times