Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fossil wycofuje inteligentne zegarki

Fossil wycofuje inteligentne zegarki

Grupa Fossil podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji inteligentnych zegarków.

Firma ogłosiła dziś po południu, że opuści biznes smartwatchów i zamiast tego przekieruje zasoby na mniej inteligentne produkty. Firma od lat jest jednym z najpopularniejszych producentów smartwatchów Wear OS, a jej brak pozostawi ogromną lukę na rynku.

„Ponieważ krajobraz smartwatchów znacząco ewoluował w ciągu ostatnich kilku lat, podjęliśmy strategiczną decyzję o wyjściu z branży smartwatchów” – powiedziała Amanda Castelli, rzeczniczka Fossil. krawędź. „Grupa Fossil przekierowuje zasoby, aby wspierać naszą podstawową siłę i podstawowe segmenty naszej działalności, które w dalszym ciągu zapewniają nam duże możliwości wzrostu: projektowanie i dystrybucję ekscytujących tradycyjnych zegarków, biżuterii i wyrobów skórzanych pod naszymi własnymi markami, a także licencjonowanych te.”

Oznacza to, że Gen 6, który zadebiutował w 2021 roku, będzie ostatnim smartwatchem Fossil. Castelli twierdzi, że firma będzie nadal aktualizować istniejące zegarki z systemem Wear OS „przez kilka następnych lat”.

Nie powinno to być wielkim szokiem, jeśli przez ostatnie kilka miesięcy zwracałeś uwagę na Fossil. Niektóre Reddit Użytkownicy zgłaszali, że pracownicy handlu detalicznego Fossil twierdzą, że Fossil kończy działalność, podczas gdy inne osoby na platformie twierdzą, że mają „wewnątrz” wiedzę, że firma… Czekam na nowe slajdy. Firma regularnie wprowadzała na rynek smartwatche w najtrudniejszych latach Wear OS i często gościła na targach CES. Jednak na początku tego miesiąca firma była zauważalnie nieobecna na pokazie. Co więcej, w 2023 roku Fossil miał ogłosić wieści o nowym modelu 7G z platformą Qualcomm Snapdragon W5 Plus, jednak przez cały rok były to tylko świerszcze. Cóż, teraz wiemy dlaczego.

READ  Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp odblokowany wcześnie dla jednego właściciela Switcha