Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Funty i uncje powrócą do sklepów w ramach liberalizacji Brexitu

Funty i uncje powrócą do sklepów w ramach liberalizacji Brexitu

Funty i uncje powrócą do sklepów w ramach liberalizacji Brexitu
Chodź tu. Yao Ming Lu / / walka o akcje

Rząd zapowiedział, że brytyjskie sklepy i kioski ponownie będą sprzedawać wyłącznie towary ważące w funtach szterlingach i uncjach, co było wcześniej zabronione przez Unię Europejską. Jak donosiły media w piątek, zakaz zasiał ziarno Brexitu lata temu.

David Frost, minister stosunków z Unią Europejską, ogłosił w czwartek przywrócenie imperialistycznych środków, mówiąc o szerszym przeglądzie istniejących przepisów UE i zniesieniu mniej istotnych. W rzeczywistości stare wagi mogą być nadal używane, o ile jednocześnie pojawiają się w kilogramach, gramach lub litrach.

Zbyt często opracowywano i uzgadniano w Brukseli nadmierne regulacje, nie biorąc pod uwagę narodowego interesu Wielkiej Brytanii. „Mamy teraz możliwość robienia rzeczy inaczej i upewnienia się, że wolności wynikające z Brexitu są wykorzystywane do pomocy firmom i obywatelom w osiągnięciu sukcesu” – powiedział Frost.

W piątek rzecznik rządu, odpowiadając na twierdzenia opozycji, że rząd stracił kontakt z rzeczywistością, zajmując się teraz takimi sprawami, podkreślił, że funt i uncja to tylko niewielka część szerszej liberalizacji, która pomoże gospodarce.

Powrót imperialistycznych środków jest już symboliczny, ale brytyjskie media donoszą, że to przez te pozornie drugorzędne kwestie Wielka Brytania zaczęła poważnie mówić o wyjściu z Unii Europejskiej. Times i ja wezwaliśmy w piątek właściciela sklepu Sunderland, Stephena Thuburna, który został aresztowany i skazany w 2001 roku za naruszenie ustawy o miarach i wagach, po tym, jak tajni inspektorzy pracy kupili od niego partię bananów za 34 pensy i skonfiskowali je przy użyciu tylko konwencjonalnych procedur, nie normy narzucone przez Unię Europejską.

Napisał: „W 2001 roku właściciel sklepu warzywnego w Sunderland mógł zrobić więcej niż jakikolwiek inny polityk, aby skierować Wielką Brytanię na drogę do Brexitu, kiedy został uznany za winnego złamania przepisów UE zakazujących sprzedaży funtów i uncji owoców i warzyw”. Czasy”.

READ  Polska firma Pronar planuje wejść na ukraiński rynek rozminowywania z nowym sprzętem

Jak podała gazeta, sędzia okręgowy USA Bruce Morgan powiedział wówczas, że „dopóki kraj pozostaje członkiem Unii Europejskiej, prawo tego kraju podlega zasadzie pierwszeństwa prawa wspólnotowego”. Jak zauważa, afera Thoburna wywołała szerszą debatę wśród zwolenników Brexitu, a Boris Johnson, redaktor konserwatywnego tygodnika The Spectator, obecnie premier Wielkiej Brytanii, był jednym z tych, którzy ją wybrali.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/akl/

Źródło:Drzwi