Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gąbka morska, to zwierzę, które potrafi kichać przez pół godziny

Wiele zwierząt, których nawet nie wyobrażasz sobie, jest zdolnych do kichania. Jaka jest specyfika tak zwanej gąbki morskiej?

Ocean wciąż niesie dla nas wiele niespodzianek Dziś. W końcu wciąż są tysiące hektarów do odkrycia, głównie ze względu na to, jak drogie są wycieczki. Pozyskiwanie specjalistycznego sprzętu w połączeniu z trudnymi warunkami, jakie reprezentuje dno morskie, utrudnia uzyskanie informacji o reliefie. W obliczu tej sytuacji staje się twarzą ciekawości niektórych zwierząt Jedno z najbardziej pożądanych zadań przez badaczy.

Czy wiesz, że u wielu zwierząt, które znasz, kichanie jest mechanizmem pełniącym tę samą funkcję, co w przypadku ludzi? Głównym celem tego mimowolnego działania jest uwolnienie układu oddechowego, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane reakcją alergiczną, czy po prostu nadmiarem śluzu, tak jest Niezbędny element, aby móc wyrzucić wszystko, co blokuje swobodny obieg tlenu. Dlatego jest to element, który widzimy częściej niż myśleliśmy w królestwie zwierząt.

Czy możemy się tego spodziewać po gąbce morskiej? Właśnie to chcemy wam dzisiaj pokazać. To dociekliwe zwierzę, żyjące w głębinach oceanu, zwróciło uwagę na swój specyficzny sposób kichania. Mechanizm ten umożliwia uwolnienie typu skrzeli w celu: Popraw swoją zdolność oddychania. W ten sam sposób otaczające je szczątki stają się przysmakiem dla innych gatunków w ekosystemie, w którym żyją.

Gąbka morska, tak to ciekawskie zwierzę potrafi kichać

Niklas Korender z Uniwersytetu w Amsterdamie przeprowadził badania, aby pokazać funkcję tego typu gąbki w środowisku morskim. Tak, głównym celem badania było ustalenie: Główny powód kichania gąbki morskiej. Podobno to właśnie ten mechanizm pozwala im przetrwać, ponieważ ich dieta opiera się przede wszystkim na systemie filtrowania. Dzięki temu narzędziu można cieszyć się opłacalną opcją czyszczenia kanałów.

READ  Zapobieganie rakowi piersi: co wiesz

Gąbką morską, która była przedmiotem badań była odmiana Chelonaplysilla. Ta grupa zwierząt może odgrywać istotną rolę w łańcuchu pokarmowym, ponieważ wiele innych ryb jest karmionych podczas testów na śluzie wydobywanym z wnętrza gąbki. To odkrycie, które może służyć jako punkt wyjścia do zrozumienia Jak działają niektóre ekosystemy Który do dziś skrywa wiele tajemnic.

Należy zauważyć, że tego typu działania są dalekie od tego, co dzieje się w przypadku ludzi i oczywiście ogromnej większości zwierząt. W przypadku gąbek morskich można było ustalić, że miały one okresy kichania, w których obie gąbki morskie Może trwać do pół godziny. Wynika to głównie z obecności zestawu kanałów, które odbierają wodę, którą należy dokładniej przefiltrować.

Gąbki morskie stały się jednym ze zwierząt o najdłuższym okresie kichania