Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gdy tylko kasa zrobiła krok, pojawiła się alternatywna Delta

Powolny i stały wzrost przychodów ze sprzedaży biletów może zagrozić nowemu wariantowi koronawirusa.

Od marca kasa krajowa nabiera tempa, ostatnio sprzedając bilety na poziomie 98,7 miliona dolarów w ciągu ostatniego weekendu, co jest rekordem w erze pandemii.

Około 80% teatrów jest otwartych do publicznej wiadomości w ten weekend, a ograniczenia dotyczące masek zostały złagodzone dla osób, które otrzymały szczepienie na koronawirusa. Ponieważ kina wciąż się otwierają, a przypadki Covid spadają, studia były pewne, że wypuszczą świetne zdjęcia.

ostatni weekend, uniwersalny Obliczono „F9” najlepszy weekend każdego filmu wydanego podczas pandemii zarobiło 70 milionów dolarów i pomogło zwiększyć łączne przychody weekendowe do 98,7 miliona dolarów, co jest kolejnym rekordem w branży.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ponad połowa populacji USA otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki, co doprowadziło do gwałtownego spadku liczby zgonów z powodu Covid. Liczba nowych przypadków dramatycznie spadła w ostatnich tygodniach i nadal jest znacznie poniżej szczytu. Jednak urzędnicy ds. zdrowia publicznego monitorują rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu delta w Społeczeństwa o niskim wskaźniku szczepieńDoprowadziło to w ostatnim czasie do wzrostu liczby spraw.

Istnieje obawa, że ​​wzrost różnic delta może doprowadzić do ponownego pojawienia się ograniczeń BHP nie tylko lokalnie, ale także na arenie międzynarodowej i zniechęcić kinomanów na całym świecie do pójścia do kina.

Już teraz miasta takie jak Los Angeles zdecydowały się odwrócić wytyczne dotyczące masek, zdecydowanie zalecając, aby zarówno niezaszczepione, jak i zaszczepione osoby nosiły maski w miejscach publicznych, takich jak restauracje, sklepy i kina. Sieci kin powiedziały CNBC, że lokalizacje kin będą nadal przestrzegać wszystkich lokalnych nakazów.

„Każdy stan rozluźnia strategie maskowania, więc jeśli dojdzie do wybuchu, wiele firm może ucierpieć” – powiedział Eric Handler, analityk mediów i rozrywki w MKM Partners. „Mam nadzieję, że szczepionki wystarczająco pomogą w walce z tym problemem, więc nie jest to wielka sprawa”.

READ  Eksperci SM wzywają do większego skupienia się na postępowych badaniach nad rehabilitacją SM

Dyrektor CDC Rochelle Walinsky powiedziała w środę, że Stany Zjednoczone mają wysoki wskaźnik szczepień i Jej wysoce skuteczne szczepionki pozwoliły jej złagodzić ograniczenia dotyczące masek قيود środki dystansu społecznego. Dla porównania, większość świata wciąż nie jest uodporniona, a dowody wskazują obecnie, że szczepionki opracowane poza Stanami Zjednoczonymi są mniej skuteczne.

„Globalne perspektywy również pozostają ważne, ponieważ studia i wystawcy bacznie śledzą kluczowe rynki międzynarodowe i sposób, w jaki ich zdywersyfikowana dystrybucja szczepionek wygląda w drugiej połowie roku”, powiedział Shawn Robbins, główny analityk w Boxoffice.com.

W niektórych krajach, w których wariant delta zyskuje na sile, wprowadzono nowe środki blokujące.

Wariant delta stanowi obecnie około 25% nowych przypadków seryjnych w Stanach Zjednoczonych, a urzędnicy twierdzą, że spodziewają się, że stanie się dominującym szczepem w tym kraju. Według CDC w niektórych okręgach zmienne współczynniki delta sięgają nawet 50%.

Rząd USA jest zaniepokojony obszarami Stanów Zjednoczonych, w których wskaźniki szczepień są niskie. lokalnie, okolice 1000 hrabstw w USA ma zasięg szczepień poniżej 30%, powiedział Walensky w czwartek. Powiedziała, że ​​te hrabstwa znajdują się głównie na południowym wschodzie i środkowym zachodzie i są najbardziej podatne na zakażenie wirusem Covid. Agencja już obserwuje zwiększone wskaźniki zachorowań w tych hrabstwach z powodu zwiększonej częstości występowania bardziej zakaźnego wariantu delta.

„Przemysł filmowy, podobnie jak inne branże, od pewnego czasu bierze pod uwagę różne scenariusze podobne do obecnych w ramach planów ponownego otwarcia i nic nie jest brane za pewnik” – powiedział Robbins. „W tej chwili jednak nic nie wskazuje na nieuchronny wpływ na lokalne kina, o ile zaszczepione osoby pozostaną chronione, jak szeroko informują urzędnicy służby zdrowia”.

– kanał CNBC Bogaty Mendes Przyczyń się do tego raportu.

Ujawnienie: Comcast jest spółką dominującą NBCUniversal i CNBC. NBCUniversal jest dystrybutorem „F9”.

READ  Czy nowe szczepy COVID mogą rozwijać się u zwierząt gospodarskich lub zwierząt domowych?