Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gdzie jest sztuczna inteligencja w tych produktach „oparte na sztucznej inteligencji” dla Twojego domu?

Gdzie jest sztuczna inteligencja w tych produktach „oparte na sztucznej inteligencji” dla Twojego domu?

Wraz z wydaniem ChatGPT w 2022 r. sztuczna inteligencja stała się modnym hasłem dnia dla inwestorów technologicznych i start-upów, więc naturalne jest, że w naszym nasyconym technologią świecie konsumenckim sztuczna inteligencja stanie się modnym hasłem w elektronice i sprzęcie gospodarstwa domowego tylko przez krótki czas później. I chłopcze, to w ogóle modne hasło. Jeśli kupujesz urządzenie wyposażone w technologię „AI”, ktoś ci coś sprzeda.

Ale może się okazać, że jesteś dumnym posiadaczem tostera napędzanego sztuczną inteligencją, któremu pozostało trochę gorącego chleba i kilka pytań o to, dokąd poszła cała rzekoma sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja to umiejętność lub cecha, a nie rzecz, i jest wysoce subiektywna: Możliwość symulowania ludzkiej inteligencji, Mniej więcej pokrywa. Filozofowie i informatycy nie przedyskutowali jeszcze niuansów tego, co liczy się jako sztuczna inteligencja, jaki jest jej potencjał, a jaki nie, oraz jak współczesne aplikacje „generatywnej sztucznej inteligencji”, takie jak ChatGPT, wpisują się w ten obraz, ale to przekracza moją pensję jako pracownika. Dziennikarz techniczny. Mogę jednak powiedzieć, co obecnie robią firmy rynek Choćby sztuczna inteligencja.

Dlatego szybkie spojrzenie na niektóre urządzenia domowe to świetny sposób, aby zobaczyć, co firmy myślą o sztucznej inteligencji i czego według nich oczekują konsumenci. Należy pamiętać, że wszystko, co jest zautomatyzowane lub potrafi wykonać obliczenia, można uznać za sztuczną inteligencję, jeśli wystarczająco poszerzysz definicję, ale jest to oczywiste odejście. Jeśli kupisz jedno z tych urządzeń ze względu na jego możliwości AI i masz wrażenie, że nie dostałeś żadnej prawdziwej sztucznej inteligencji, wątpliwe jest, czy będziesz w stanie odzyskać swoje pieniądze, ale przynajmniej po przeczytaniu tego będziesz miał przegląd ile lub jak mało inteligencji możesz uzyskać Czego naprawdę oczekujesz od narzędzia.

Oto, gdzie sztuczna inteligencja pasuje do pięciu elementów technologii dla Twojego domu:

Uczący się termostat Nest

Co to jest: Termostat Wi-Fi Google, który wygląda jak gigantyczna, świecąca bateria zegara, znajduje się w około 100 procentach mieszkań Airbnb i około zero procent wynajmowanych domów.

co on robi: Kiedy po raz pierwszy go użyjesz, ustawiając bardzo satysfakcjonującą obudowę na kółkach na preferowaną temperaturę, uczy się, jak gorąco lub zimno chcesz, aby było o różnych porach dnia. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, optymalizuje klimatyzator i grzejnik tak, aby odpowiadały Twoim preferencjom, bez ciągłego udziału użytkownika. Jeśli masz system inteligentnego domu i zintegrowany z nim termostat Nest, możesz na przykład używać poleceń głosowych do zmiany temperatury.

Gdzie zlokalizowana jest sztuczna inteligencja? Google streszczenie Termostat Nest właściwie nie wspomina o sztucznej inteligencji (prawdopodobnie dlatego, że… Google wciąż stara się wyjaśnić swoją historię Ogólnie o Nest), ale sztuczna inteligencja odgrywa dużą część marketingu produktów Nest i pojawia się na wszelkiego rodzaju stronach o Nest i Google Home, w tym z instrukcjami Skrypty generowane przez sztuczną inteligencję do tworzenia rutyn Google Home skupiających się na kontroli klimatu. Można go zatem naprawdę zintegrować z generatywną sztuczną inteligencją.

READ  Nintendo wprowadza Mario Kart 8 Deluxe Grand Prix dla graczy ANZ

Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję w klasycznych funkcjach samego gniazda, mówi inżynier oprogramowania Google Ramya Bhagavatula powiedział oficjalny bloger Google W 2020 r. „Korzystamy z preferencji ludzi i dodajemy uczenie maszynowe, aby znaleźć sposoby na oszczędzanie energii”. Optymalizacja temperatury za pomocą termostatu Nest wykorzystuje algorytmy AI, które wcześniej działały na urządzeniu, a teraz działają w chmurze. „Początkowo każdy termostat działał samodzielnie, ale teraz mamy możliwość podejmowania inteligentnych decyzji w oparciu o anonimowe dane, co mogłoby nie być możliwe, gdybyśmy przyglądali się każdemu urządzeniu z osobna” – wyjaśnił Bhagavatula.

Elastyczna 4-drzwiowa lodówka Samsung 2024 z AI Family Hub Plus

Co to jest: Lodówka, której jedne z czterech drzwi są prawie w całości zajęte przez coś, co wygląda jak iPad wielkości stolika do kawy.

co on robi: Większość użytkowników traktuje lodówki Samsung z funkcją Family Hub lub dowolne inteligentne lodówki jako lodówki, które mogą również odtwarzać filmy MrBeast. Można go jednak zintegrować z resztą inteligentnego domu, jeśli go posiadasz, więc jeśli jesteś utalentowanym technofilem, możesz go używać do robienia różnych fajnych rzeczy, takich jak otwieranie drzwi za pomocą inteligentnego dzwonka do drzwi, stojąc w kuchni .

Gdzie zlokalizowana jest sztuczna inteligencja? Family Hub firmy Samsung powstał jeszcze przed eksplozją sztucznej inteligencji w 2022 roku. Zawsze zawierał system upraszczający proces przekształcania schłodzonych składników w posiłki za pomocą oprogramowania, które na przykład sugeruje przepisy na podstawie włożonej do środka żywności, automatyzuje zakupy listy pasujące do tych przepisów i zamawia jedzenie, którego potrzebujesz, za pośrednictwem wersji aplikacji zakupowych, które masz na lodówce. To nie jest część AI.

Nowa funkcja AI Family Hub Zostało to ogłoszone na targach CES 2024 Stawia AI na pierwszym planie w marketingu, ale jeśli wyobrazisz sobie asystenta głosowego AI pomagającego Ci gotować, nie wygląda na to, że Samsung nawet próbował to zrobić. Jednoznacznie uzasadnione zastosowanie współczesnej sztucznej inteligencji w tej lodówce wydaje się być: Nowa kamera z wizją komputerową i wbudowaną sztuczną inteligencją Aby Twoja lodówka mogła samodzielnie rozpoznać znajdujące się w niej składniki, takie jak pomidory. Oszczędza to kłopotów z ręcznym informowaniem lodówki, że jesteś właścicielem pomidorów. Twoje pomidory można następnie przenieść do szerszego ekosystemu Family Hub, który nie opiera się na sztucznej inteligencji.

READ  Krytyczna usterka w Warzone 2 sprawia, że ​​helikoptery eksplodują

Samoczyszczące pudełko CatGenie AI dla kotów

Co to jest: Zautomatyzowana kuweta dla kota podłączona do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, która może dostarczać mocz i kał kota do pobliskiej toalety lub odpływu ścieków.

co on robi: Nawet jak na zautomatyzowaną budkę dla kota jest to zaskakująco zaawansowane urządzenie pod względem konfiguracji i liczby ruchomych części. Gdy tylko CatGenie wykryje, że kot zrobił swoje i wyszedł, płynne nieczystości spływają po dnie, dzięki specjalnym, nie zbrylającym się granulkom zamiast żwirku, który następnie mechanizm myje i suszy. Substancje stałe są przesiewane, wprowadzane do urządzenia przypominającego rozdrabniacz, gdzie przekształcane są w zawiesinę, którą można następnie dostarczyć do muszli klozetowej wraz z płynnymi odpadami. Co za czas na bycie rodzicem kota.

Gdzie zlokalizowana jest sztuczna inteligencja? Ku mojemu zaskoczeniu podstawowa mechanika CatGenie Właściwie to nie zmieniło się od ponad dekady. Jednak według strony wersja „AI” „wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić Tobie i Twojemu kotowi najbardziej dostosowany i spersonalizowany system gospodarowania odpadami, jaki kiedykolwiek wymyślono dla kotów”. Wersja AI również wydaje się być jedynym typem CatGenie Sprzedawane jako nowe na CatGeniewięc może nie być już zwykłego CatGenie – tylko CatGenie AI

Tajemnicą jest, że zdolności CatGenie należy postrzegać jako sztuczną inteligencję. Nie ma dowodów na to, że ma zdolność widzenia komputerowego lub że miałby z tego korzyści, zamiast czegoś prostszego, jak czujnik podczerwieni, który rozpoznaje, kiedy kot wchodzi i wychodzi. Teraz jest wyposażona w aplikację, która pozwala zobaczyć historię wizyt kota w kuwecie, kontrolować częstotliwość sprzątania i samooczyszczania, ale w aplikacji wprowadzono oczywiste ulepszenia sztucznej inteligencji, które poprawiają korzystanie przez kota z kuwety. W odniesieniu do liczby operacji czyszczenia nie ma w przewodniku.

Mashable skontaktował się z CatGenie, aby wyjaśnić swoje twierdzenia dotyczące sztucznej inteligencji i uwzględni je, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Samoczyszczące CatGenie AI, kompletne czyszczenie, samoczyszczące, małe automatyczne pudełko dla kota

Robot odkurzający Roborock S7 MaxV (funkcje ReactiveAI 2.0 Unikanie przeszkód)

Co to jest: Twierdzi się, że robot odkurzający niezwykle łatwo omija przeszkody i odchody zwierząt domowych w porównaniu z podobnymi produktami.

co on robi: Jeśli nie możesz się pogodzić z pomysłem zakupu robota odkurzającego, może to być spowodowane tym, że jak większość ludzi jesteś bardziej naiwny, niż chciałbyś przyznać, a Twoje podłogi nie są wystarczająco czyste śmieci, aby dać robotowi swobodę bez obawy, że udławi się skarpetką. Robot ten ominie wspomnianą już skarpetkę.

READ  Nowy MacBook Pro firmy Apple skrywa wstydliwy problem

Gdzie zlokalizowana jest sztuczna inteligencja? ReactiveAI 2.0 Unikanie przeszkód to: Nieco kontrowersyjny Zaleta, ponieważ nie używa tylko czegoś takiego lidar, Urządzenia monitorujące na podczerwień lub optyczne, którego celem jest bardziej odkrywanie granic niż unikanie rzeczy, których nie należy odkurzać. Zamiast tego widzi zakamarki Twojego brudnego domu za pomocą staromodnej kamery RGB. Roborock S7 MaxV oferuje rzeczywisty obraz komputerowy oparty na sztucznej inteligencji, który „wie”, że patrzy na kocie kupy, i dzięki temu lizak będzie miał szeroką ekspozycję, na jaką zasługuje. Recenzje wskazują To prawdziwa okazjaPonownie, jeśli nie przeszkadza Ci natrętna kamera RGB, która jest obecnie koniecznością, aby umożliwić wykrywanie obrazu AI.

Briiv Pro 2.0 „Pierwszy na świecie oczyszczacz powietrza AI”

Co to jest: Stołowy oczyszczacz powietrza wciąga powietrze przez ładne zielone algi i dysk z włókna kokosowego, a następnie przez tradycyjny filtr. To także „pierwszy na świecie oczyszczacz powietrza oparty na sztucznej inteligencji”.

co on robi: Oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, a mech wygląda pięknie.

Gdzie zlokalizowana jest sztuczna inteligencja? Ten produkt Udana strona na Kickstarterze Mówi, że działa poprzez „wykorzystywanie unikalnego algorytmu uczenia maszynowego sztucznej inteligencji”, co czyni go „najbardziej zaawansowanym systemem monitorowania jakości powietrza na świecie”. Nie jest jednak do końca jasne, czy jest w tym urządzeniu coś, co można by określić jako bardziej „sztuczną inteligencję”. Dowolny inny oczyszczacz powietrza z monitorem powietrza Umożliwienie mu reagowania na zanieczyszczenia w powietrzu poprzez włączenie.

Przedstawicielka Briffa posługująca się nazwiskiem Serena Nash powiedziała Mashable, że Briiv wykorzystuje sztuczną inteligencję. W e-mailu wyjaśnili, że urządzenie „posiada bibliotekę informacji, które znamy, a następnie uruchamia algorytm na podstawie tych danych, ale aktywna część uczenia maszynowego odbywa się w chmurze”. Sam model „nie jest modelem o dużym języku, jak IBM czy GPT na czacie, więc nie możemy po prostu rozmawiać z nim za pomocą komunikatów tekstowych, jak w przypadku dużych modeli głównego nurtu. Bardziej przypominamy model sieci neuronowej” – wyjaśnił Nash.

Ten e-mail pozostawił nas z kolejnymi pytaniami – w szczególności dotyczącymi tego, czy Briiv twierdzi, że korzysta z sieci neuronowych głębokiego uczenia się. Alternatywnie, czy firma w jakiś inny sposób używa terminów takich jak „sztuczna inteligencja” i „algorytm”. W chwili pisania tego tekstu Brave nie rozwinął swojej prośby o wyjaśnienia.