Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Geely angażuje się w produkcję samochodów w Europie, zarówno w Polsce, jak i poza nią

Geely angażuje się w produkcję samochodów w Europie, zarówno w Polsce, jak i poza nią

Geely będzie produkować samochody w Europie, choć „gdzie” nie zostało jeszcze określone. Chińska firma zwróciła się do Polski z umową dwa lata temu, ale nowy polski rząd musi latem zdecydować, czy poprze plan poprzedniej administracji i dać Geely zielone światło na budowę fabryki pojazdów elektrycznych.

Wsparcie przyjdzie z Fundusze UE– powiedział wyższy rangą urzędnik bliski polskiemu rządowi Reutera, ale jeśli Polska nie awansuje, chińska drużyna może przenieść się do innych krajów Europy. Jedno z nich najprawdopodobniej odbędzie się w Hiszpanii, gdzie chińska firma Chery Auto ma podpisaną umowę.

Madryt ogłosi w tym roku dwa przetargi dla firm zainteresowanych produkcją samochodów, prosząc o pożyczki i dotacje o łącznej wartości 1,7 miliarda euro z unijnego funduszu pomocy w obliczu pandemii.

Projekt ISERA

Polska Finalizuje zmieniony plan wydatków dla Brukseli. Pozostało ponad dwa lata do wydania prawie 60 miliardów euro w postaci pożyczek i dotacji z Unii Europejskiej. Przypominamy, że firma Electromobility Poland (EMP) podpisała umowę licencyjną z firmą Geely na korzystanie z jej platformy SEA (Sustainable Experience Architecture) dla marki Izera.

Współtworzenie fabryki z firmą Geely, która została wybrana na partnera projektu w 2022 roku, nie było najlepszym rozwiązaniem. Johna Cisco– stwierdził w wywiadzie wiceminister finansów rozwoju i polityki regionalnej Wiadomości motoryzacyjne. Jednak alternatywa polegająca na wspieraniu już funkcjonujących projektów, w tym budowy autobusów, również miała ograniczenia.

Kwestia polityczna

Dany Pieniądze już wydane Zgodnie z planem powinno to być kontynuowane, ale od ekspertów zależy, czy w ciągu kilku tygodni zarekomendują tę formułę rządowi, powiedział telewizji Bolsad minister majątku państwowego Borys Butka.

READ  BLT podpisuje umowy dystrybucyjne dla Korei, Polski i Afryki | Kwestie wokselowe