Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gladys Berejiklian wprowadza na rynek model epidemii NSW Covid, który pokazuje, że najgorsze w Delcie ma dopiero nadejść

Gladys Berejiklian przygotowuje się do wydania modeli, które pokazują prawdziwy zasięg epidemii Delta – i ujawniają, że będzie tylko gorzej.

Gladys Berejiklian przygotowuje się do wydania niszczycielskich modeli planujących wybuch Covid-19, pokazując, że najgorsze ma dopiero nadejść w NSW.

Premier wielokrotnie ostrzegał, że z dnia na dzień nowe przypadki będą rosły, pomimo długiej i bolesnej blokady, ale dokładne szczegóły nie zostały podane.

„Wszystkie modele mówią nam, że szczyt prawdopodobnie nastąpi za tydzień lub dwa, a szczyt hospitalizacji i intensywnej opieki prawdopodobnie nastąpi w październiku” – powiedziała Berejiklian w niedzielę.

W tym tygodniu wygłoszę prezentację, która obejmie nie tylko to, co miało być szczytem przypadków, ale także szczyt hospitalizacji, szczyt intensywnej opieki. Są to powiązane czynniki”.

Pani Berejiklian ma nadzieję, że nowy model, który szczegółowo określi kolejne etapy epidemii, zapewni zaufanie do systemu opieki zdrowotnej, a nie wzbudzi strach.

„To, co chcemy zrobić w tym tygodniu, to zapewnić społeczności, że nawet jeśli przewidujemy najgorszy scenariusz dla liczby osób, które prawdopodobnie będą potrzebować hospitalizacji i intensywnej opieki, nasz system ma plany zwiększenia zdolności ,” powiedziała.

– Usłyszysz to od lekarzy, którzy ułożyli plan, i dlaczego to dobry plan, ale to nie znaczy, że nie będzie skalowalny, a nasi pracownicy na pierwszej linii nie będą się stresować.

Ale prawdopodobnie przyniesie niewielką ulgę mieszkańcom zmagającym się z blokadą, zwłaszcza tym w Sydney, którzy przetrwali ponad 10 tygodni blokady.

NSW znajduje się pod coraz większą presją, ponieważ wybuch delty odbił się na wielu miejscach pracy, ale w szczególności w sektorze zdrowia.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 gwałtownie rośnie z każdym tygodniem.

W niedzielę w szpitalu przebywało 1030 osób z wirusem, podczas gdy tydzień wcześniej było ich 813, a tydzień wcześniej, 22 sierpnia, w szpitalu leczono 557 osób.

READ  Zła astronomia | Podwójne kwazary można znaleźć w nowy sposób

Rosnąca fala przypadków wirusów i hospitalizacji zaniepokoiła pracowników pierwszej linii.

Australijskie Towarzystwo Paramedyczne Nowej Południowej Walii ostrzegło, że jeśli nie mają lepszych zasobów, będą mieli trudności z reagowaniem na sytuacje kryzysowe w szczytowym momencie epidemii.

Grupa opublikowała w mediach społecznościowych: „Kiedy utkniemy w szpitalu, nie możemy odbierać połączeń z potrójnym zerem”.

Rosnąca fala przypadków Covid i hospitalizacji zaniepokoiła pracowników pierwszej linii.

Australijskie Towarzystwo Paramedyczne Nowej Południowej Walii ostrzegło, że jeśli nie mają lepszych zasobów, będą mieli trudności z reagowaniem na sytuacje kryzysowe w szczytowym momencie epidemii.

Grupa opublikowała w mediach społecznościowych: „Kiedy utkniemy w szpitalu, nie możemy odbierać połączeń z potrójnym zerem”.

Rząd NSW ostrzegał nas, że od lat jesteśmy niedofinansowani. Potrzebujemy więcej niż puste podziękowania.

„Potrzebujemy pilnych działań, aby zaradzić temu kryzysowi związanemu z niedoborem zasobów i pilnie wesprzeć opiekę i dobre samopoczucie ratowników medycznych”.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej