Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Golfiści akademiccy w Stanach Zjednoczonych wśród dziewięciu zabitych w wypadku na żywo w Teksasie

Sześciu członków męskiej i żeńskiej drużyny golfowej uczelni oraz trener znalazło się wśród dziewięciu osób, które zginęły w zderzeniu strzeleckim w zachodnim Teksasie.

KWES-TV, filia NBC, poinformowała, że ​​wypadek miał miejsce, gdy pickup zderzył się z ciężarówką należącą do Southwest University.

USW, prywatny chrześcijański uniwersytet w Hobbs w stanie Nowy Meksyk, powiedział, że jego ciężarówka przewoziła dziewięć osób, z których siedem zmarło, a dwie inne były w stanie krytycznym w szpitalu w Teksasie.

Kierowca i pasażer pickupa zginęli również w wypadku w hrabstwie Andrews w Teksasie.

Lokalna stacja telewizyjna poinformowała, że ​​nie wiadomo, dlaczego ciężarówka wjechała w inny pojazd.

Kolegium poinformowało, że ciężarówka przewoziła członków i trenerów szkolnych drużyn golfowych mężczyzn i kobiet z powrotem do kampusu z turnieju w Midland w Teksasie.

„Społeczność kampusu USW jest dziś zszokowana i zasmucona, że ​​jest nam przykro z powodu utraty członków naszej rodziny studenckiej” – powiedział USW w oświadczeniu.

Policja USW i Teksas nie odpowiedziały natychmiast na prośby o dodatkowe informacje.

Trener golfa USW Tyler James był kierowcą ciężarówki uniwersyteckiej, według Midland College, szkoły w Teksasie, która gościła 11 innych osób podczas turnieju golfowego w ciągu dwóch dni. Drugi dzień gry został odwołany.

James, trener, który zginął w wypadku, był w swoim pierwszym sezonie jako główny trener programu golfowego USW, według jego biografii szkolnej.

„To katastrofalna strata dla tej szkoły, a słowa nie są w stanie wyrazić tego, jak boleśnie odczuwamy ich stratę” – powiedział w oświadczeniu prezes Midland College, Steve Thomas.

Flaga szkolna miała polecieć do piątku w połowie sztabu, aby uhonorować drużyny USW.

Reuters